სუს-ის ანტიკორუფციულმა სააგენტომ ქრთამის აღების ფაქტზე ნაძალადევის რაიონის გამგეობის საუბნო სამსახურის უფროსი დააკავა
სახელწიფო უსაფრთხოების სამსახურის ანტიკორუფციული სააგენტოს თანამშრომლებმა ჩატარებული ოპერატიულ-სამძებრო და საგამოძიებო მოქმედებების შედეგად ქრთამის აღების ფაქტზე ქ. თბილისის მუნიციპალიტეტის მერიის ნაძალადევის რაიონის გამგეობის საუბნო სამსახურის უფროსი ვასილ ბექაური დააკავეს.
გამოძიებამ დაადგინა, რომ   ვასილ ბექაურმა ერთ-ერთი სამეწარმეო სუბიექტის მფლობელს ქ. თბილისში, ნაძალადევის რაიონში მდებარე დევნილთა საცხოვრებელი კორპუსების სახურავების შესაცვლელად ჩასატარებელი სამუშაოების გადაცემისა და  დაფინანსების სანაცვლოდ ქრთამის სახით გარკვეული თანხის გადახდა მოსთხოვა. 2016 წლის აპრილში, ვასილ ბექაურმა  ქრთამის სახით აიღო 1800 ლარი.  ამასთან, 2016 წლის 11 მაისს ვასილ ბექაურმა იმავე სამეწარმეო სუბიექტის მფლობელისაგან  ქრთამის სახით  დამატებით მოითხოვა და აიღო 2000 ლარი, რა დროსაც იგი დააკავეს.
გამოძიება ქრთამის აღების ფაქტზე მიმდინარეობს (საქართველოს სსკ-ის 338-ე მუხლის 1-ლი ნაწილით, რაც სასჯელის სახით 6-დან  9 წლამდე ვადით თავისუფლების აღკვეთას ითვალისწინებს).

As a result of operative-searching and investigative activities officers of Anti-corruption Agency under State Security Service of Georgia detained Head of District Service of Nadzaladevi Administrative Unit under Tbilisi Municipality City Hall Vasil Bekauri.
Investigation established, that Vasil Bekauri demanded certain amount of money from the owner of entrepreneurial unit and in return promised to transfer and finance the roof works to be carried out in residential buildings in Nadzaladevi district, Tbilisi. In April, 2016, Vasil Bekauri received 1800 GEL as a bribe and on 11th of May, he demanded and received 2000 GEL from the owner of the same entrepreneurial unit when he was detained.
Investigation is in progress on the fact of bribery. (Article 338, part 1, which envisages from 6 to 9 years of imprisonment).