ანტიკორუფციულმა სააგენტომ ქრთამის აღების ფაქტზე ერთი პირი დააკავა
საქართველოს სახელმწიფო უსაფრთხოების სამსახურის ანტიკორუფციული სააგენტოს თანამშრომლებმა ჩატარებული ოპერატიულ-სამძებრო და საგამოძიებო მოქმედებების შედეგად, ქრთამის აღების ფაქტზე, სოფელ ქვემო ბოლნისის N1 საჯარო სკოლის დირექტორი ზაქირ მ. დააკავეს.
გამოძიებით დადგინდა, რომ ზაქირ მ. მოქალაქეს, რომელსაც ჰქონდა მხოლოდ ხუთი კლასის განათლება, ყოველგვარი გამოცდების ჩაბარების გარეშე ცხრა კლასის დამთავრებისდამადასტურებელი ატესტატის დამზადებას დაჰპირდა, რის სანაცვლოდაც ქრთამის სახით მოითხოვა 500 აშშ დოლარი და წინასწარ აიღო 250 აშშ დოლარი.
2015 წლის 22 სექტემბერს ზაქირ მ-მ მოქალაქეს დაუმზადა ატესტატი და გამოართვა დარჩენილი 250 აშშ დოლარი, რა დროსაც იგი ბრალდებულის სახით დააკავეს.
გამოძიება ქრთამის აღების ფაქტზე მიმდინარეობს ( საქართველოს სსკ-ს 338-ე მუხლის 1-ლი ნაწილით, რაც 6 დან 9 წლამდე ვადით თავისუფლების აღკვეთას ითვალისწინებს).

Anti-corruption Agency detained one Person in the Fact of Bribery
The officers of Anti-corruption Agency under State Security Service of Georgia, as a result of operative-searching and investigative activities detained the principal of 1st school of Kvemo Bolnisi Zakir M. on the fact of bribery.
Investigation established, that, Zakir M. promised a citizen with 5 grades education to issue 9 grades graduation certificate avoiding relevant exams and in return demanded 500 USD and received 250 USD in advance.
On September 22nd, 2015, Zakir M. issued the certificate and received the rest of the sum – 250 USD when he was detained.
Investigation is in progress on the fact of accepting bribes. (Article 338, part I of the Criminal Code of Georgia that envisages from 6 to 9 years of imprisonment).