სახელმწიფო უსაფრთხოების სამსახურის ანტიკორუფციული სააგენტოს თანამშრომლებმა ჩატარებული ოპერატიულ-სამძებრო და საგამოძიებო მოქმედებების შედეგად, განსაკუთრებით დიდი ოდენობით ქრთამის მოთხოვნისა და აღების ფაქტზე გურჯაანის მუნიციპალიტეტის გამგეობის ქონების მართვის, ეკონომიკური განვითარების დაგეგმვისა და სტატისტიკის განყოფილების მთავარი სპეციალისტი გიორგი მათიაშვილი დააკავეს.
გამოძიებამ დაადგინა, რომ გიორგი მათიაშვილმა გურჯაანის მუნიციპალიტეტის სოფელ ახაშენში მდებარე ყოფილი ბიოლაბორატორიის შენობის რეალურ ფასზე ნაკლებ თანხად შეფასების, შემდგომში აუქციონზე გატანისა და გამარჯვებაში დახმარების სანაცვლოდ მოქალაქეს ქრთამის სახით მოსთხოვა 35 000 ლარი, საიდანაც 5000 ლარი წინასწარ აიღო.
სახელმწიფო უსაფრთხოების სამსახურის ანტიკორუფციული სააგენტოს თანამშრომლებმა გიორგი მათიაშვილი თანხის გადაცემის დროს  ბრალდებულის სახით დააკავეს, ხოლო  გადაცემული თანხა 5000 ლარი ნივთმტკიცებად ამოიღეს.
გამოძიება  განსაკუთრებით დიდი ოდენობით ქრთამის მოთხოვნისა და აღების ფაქტზე მიმდინარეობს (საქართველოს სსკ-ის 338-ე მუხლის მე-3 ნაწილის „ე“ ქვეპუნქტით, რაც სასჯელის სახით ითვალისწინებს თავისუფლების აღკვეთას ვადით 11-დან 15  წლამდე). გამოძიებას სახელმწიფო უსაფრთხოების სამსახურის ანტიკორუფციული სააგენტო აწარმოებს.

The officers of Anti-corruption Agency under State Security Service of Georgia, as a result of operative-searching and investigative activities detained Giorgi Matiashvili, chief officer of property management, economic development and statistics unit under Gurjaani Municipality administrative unit on the fact of bribery in especially large quantities.
Investigation established, that Giorgi Matiashvili demanded bribe in amount of GEL 35 000, taking GEL 5 000 in advance and in return promised a citizen to underestamate the price of  ex-biolaboratory in village Akhasheni, Gurjaani Municipality, as well as put it on the auction and assist in winning the auction. The officers of Anti-corruption Agency under SSG detained Giorgi Matiashvili in the process of receiving  money, money in amount of GEL 5 000 received as a bribe was seized as evidence.
Investigation is carried out on the fact of bribery in especially large qunatities. (Article 338, part III, subparagraph “e”, which envisages from 11 to 15 years of imprisonment). Investigation is carried out by Anti-corruption Agency under SSG.