სუს-ის ანტიკორუფციულმა სააგენტომ ქრთამის მოთხოვნის ფაქტზე ერთი პირი დააკავა
სახელმწიფო უსაფრთხოების სამსახურის ანტიკორუფციული სააგენტოს თანამშრომლებმა ჩატარებული ოპერატიულ-სამძებრო და საგამოძიებო მოქმედებების შედეგად  ქრთამის მოთხოვნის ფაქტზე გარემოსა და ბუნებრივი რესურსების დაცვის სამინისტროს სსიპ ეროვნული სატყეო სააგენტოს  ქვემო ქართლის სატყეო სამსახურის, ასურეთის სატყეო უბნის ტყის მცველი ზ.ა. დააკავეს.
გამოძიებამ დაადგინა, რომ დაკავებული კანონმდებლობით დადგენილი აკრძალვის მიუხედავად, საქართველოს მოქალაქეს დაჰპირდა ქვემო ქართლში, ასურეთის სატყეო უბნის ტერიტორიაზე, 1000 კვ.მ ტყის ნიადაგის ნაყოფიერი ფენის მოჭრაში დახმარებას, რის სანაცვლოდაც ქრთამის სახით მოსთხოვა 6000 ლარის გადახდა.
გამოძიება ქრთამის მოთხოვნის ფაქტზე მიმდინარეობს (საქართველოს სსკ-ის 338-ე მუხლის 1-ლი ნაწილით, რაც სასჯელის სახით ითვალისწინებს თავისუფლების აღკვეთას 6-დან 9 წლამდე ვადით).

Anti-corruption Agency under SSG Detained Individual on the Fact of Demanding Bribes
The officers of Anti-corruption Agency under State Security Service of Georgia as a result of operative-searching and investigative activities detained Z.A., forester of Asureti forest plot, under Kvemo Katli forestry service of National Forestry Agency, Ministry of Environment and Natural Resources Protection of Georgia.
Investigation established, that Z.A  despite prohibition envisaged by legislation, promised a citizen assistance in cutting 1000 square meters fertile soil on the territory of Asureti forestry district and in return demanded GEL 6000.
Investigation is carried out on the fact of demanding bribes (Article 338, part I of the Criminal Code of Georgia, which envisages from 6 to 9 years of imprisonment).