საქართველოს სახელმწიფო უსაფრთხოების სამსახურის ანტიკორუფციული სააგენტოს თანამშრომლებმა, ჩატარებული ოპერატიულ-სამძებრო და საგამოძიებო მოქმედებების შედეგად, განსაკუთრებით დიდი ოდენობით ქრთამის აღების ფაქტზე ზუგდიდის მუნიციპალიტეტის მერიის ზედამხედველობისა და არქიტექტურის სამსახურის უფროსი სპეციალისტი  რამაზ ბ. დააკავეს.
გამოძიებამ დაადგინა, რომ ბრალდებულმა უცხო ქვეყნის მოქალაქეს ზუგდიდში რესტორნის მშენებლობის ნებართვის გაცემის და სამშენებლო პროექტის დამტკიცების სანაცვლოდ ქრთამის სახით მოსთხოვა 20 000  აშშ დოლარი.
2017 წლის 30 ნოემბერს აღნიშნულმა პირმა  წინასწარ აიღო ქრთამის სახით მოთხოვნილი თანხის ნაწილი 10 000 აშშ დოლარი, რა დროსაც ანტიკორუფციული სააგენტოს თანამშრომლებმა ბრალდებულის სახით დააკავეს.
გამოძიება განსაკუთრებით დიდი ოდენობით ქრთამის აღების ფაქტზე მიმდინარეობს, საქართველოს  სსკ-ის 338-ე მუხლის მე-3 ნაწილის ,,ე“ ქვეპუნქტით, რაც სასჯელის სახედ ითვალისწინებს თავისუფლების აღკვეთას ვადით 11 დან 15  წლამდე.

Anti-corruption Agency under SSSG Detained Individual on the Fact of Bribery in Especially Large Quantities
The officers of Anti-corruption Agency under the State Security Service of Georgia as a result of operative-searching and investigative activities detained Ramaz B. head of Supervision and Architecture Service under the Zugdidi Municipality Administrative Unit on the fact of bribery in especially large quantities.
Investigation established, that the detainee demanded USD 20 000 from the foreign citizen and in return promised to issue permit for restaurant construction and confirm a building project.
On the 30 November, 2017, the mentioned individual took the partial sum of the demanded amount USD 10 000 in advance, when he was detained by the officers of Anti-corruption Agency under the State Security Service of Georgia.
Investigation is in progress on the fact of bribery in especially large quantities (Article 338 part III subparagraph “E” of the Criminal Code of Georgia which envisages from 11 to 15 years of imprisonment.