სახელმწიფო უსაფრთხოების სამსახურის ანტიკორუფციული სააგენტოს თანამშრომლებმა, ჩატარებული ოპერატიულ-სამძებრო და საგამოძიებო მოქმედებების შედეგად, დიდი ოდენობით ქრთამის აღების ფაქტზე, ქ.მცხეთის მუნიციპალიტეტის მერიის წარმომადგენელი ცხვარიჭამიის ადმინისტრაციულ ერთეულში: ლაშა ფ. დააკავეს.
გამოძიებამ დაადგინა, რომ დაკავებული საქართველოს მოქალაქეს მცხეთის რაიონის სოფელ ცხვარიჭამიაში მდებარე, სახელმწიფო საკუთრებაში არსებული არასასოფლო-სამეურნეო დანიშნულების, საერთო ჯამში 2400 კვადრატული მეტრი, 3 მიწის ნაკვეთის იჯარით გაცემაში დახმარებას დაჰპირდა, რის სანაცვლოდაც ქრთამის სახით 7000 აშშ დოლარის გადახდა მოსთხოვა.
2018 წლის 20 მარტს, ლაშა ფ-მ,  ხსენებულ მოქალაქეს, ქრთამის სახით მოთხოვნილი თანხა, 7000 აშშ დოლარი ერთ-ერთ ბანკში, მის მიერვე მითითებულ ანგარიშზე ჩაარიცხინა.
2018 წლის 30 მარტს, ლაშა ფ. სახელმწიფო უსაფრთხოების სამსახურის ანტიკორუფციული სააგენტოს თანამშრომლებმა, მოსამართლის განჩინების საფუძველზე,ბრალდებულის სახით დააკავეს.
გამოძიება დიდი ოდენობით ქრთამის აღების ფაქტზე მიმდინარეობს(საქართველოს სსკ-ის 338-ე მუხლის მე-2 ნაწილის ,,ბ’’ პუნქტით),რაც  სასჯელის სახით ითვალისწინებს თავისუფლების აღკვეთას 7-დან 11  წლამდე ვადით.

Anti-corruption Agency under the State Security Service of Georgia Detained one Individual on the Fact of Bribery in large Quantities
The officers of the Anti-corruption Agency under the State Security Service of Georgia as a result of operative-searching and investigative activities detained Lasha Ph., the representative of Tskhvarichamia Administrative unit in Mtskheta municipality City Hall on the fact of bribery in large quantities.
Investigation established, that the detainee promised a citizen of Georgia to assist him in appropriating 3 state-owned non-agricultural  lands the area of which comprise 2400 square meters in total and in return demanded USD 7 000 as a bribe.
On March 20, 2018, Lasha Ph. Made the mentioned citizen transfer the money demanded as a bribe USD 7000 on the bank account which he provided him with.
On March 30, 2018, on the basis of judge’s decision, Lasha Ph. was detained by the officers of Anti—corruption Agency under the State Security Service of Georgia.
Investigation is carried out on the fact of bribery in large quantities (Article 338, Part II, Paragraph “B”), which envisages from 7 to 11 years of imprisonment.