სახელმწიფო უსაფრთხოების სამსახურის ანტიკორუფციული სააგენტოს თანამშრომლებმა, ჩატარებული ოპერატიულ-სამძებრო და საგამოძიებო მოქმედებების შედეგად, დიდი ოდენობით ქრთამის აღების ფაქტზე სამტრედიის მუნიციპალიტეტის მერის პირველი მოადგილე ირაკლი ს. დააკავეს.
გამოძიებამ დაადგინა,რომ დაკავებულმა კერძო მეწარმეს, სამტრედიის მუნიციპალიტეტის კუთვნილი 50 000 კვადტარული მეტრი 2 მიწის ნაკვეთის იჯარით, აუქციონის გარეშე, პირდაპირი წესით გადაცემის სანაცვლოდ ქრთამის სახით მოსთხოვა 20 000 ლარის გადახდა.
2018 წლის 3 აპრილს  ირაკლი ს-მ  ზემოხსენებულ მეწარმეს გამოართვა ქრთამის სახით მოთხოვნილი 20 000 ლარი, რის შემდეგაც იგი  სახელმწიფო უსაფრთხოების სამსახურის ანტიკორუფციული სააგენტოს თანამშრომლებმა ბრალდებულის სახით დააკავეს.
გამოძიება დიდი ოდენობით ქრთამის აღების ფაქტზე მიმდინარეობს(საქართველოს სსკ-ის 338-ე მუხლის მე-2 ნაწილის ,,ბ’’ პუნქტით),რაც  სასჯელის სახით ითვალისწინებს თავისუფლების აღკვეთას 7-დან 11  წლამდე ვადით.

Anti-corruption Agency under the State Security Service of Georgia Detained Individual on the Fact of Bribery in Large Quantities
The officers of Anti-corruption Agency under the State Security Service of Georgia, as a result of investigative-searching and operative activities detained Irakli S., First Deputy Mayor of Samtredia Municipality on the fact of bribery in large quantities.
Investigation established, that the detainee demanded GEL 20 000 as a bribe from private enterpriser and in return promised to hand over 2 state-owned 50 000 square meters land on lease without auction.
On April 3, 2018, Irakli S. took demanded GEL 20 000 as a bribe from the mentioned private enterpriser when he was detained by the officers of Anti-corruption Agency under the State Security Service of Georgia.
Investigation is carried out on the fact of bribery in large quantities (Article 338, Part II, paragraph “B”) which envisages from 7 to 11 years of imprisonment.