სახელმწიფო უსაფრთხოების სამსახურის ანტიკორუფციულმა სააგენტომ ქრთამის მიცემის ფაქტზე ერთი პირი დააკავა
სახელმწიფო უსაფრთხოების სამსახურის ანტიკორუფციული სააგენტოს და გარემოს დაცვისა და სოფლის მეურნეობის სამინისტროს თანამშრომლებმა, ერთობლივად ჩატარებული ოპერატიულ-სამძებრო და საგამოძიებო მოქმედებების შედეგად, ქრთამის მიცემის ფაქტზე მოქალაქე ვაჟა გ. დააკავეს.
გამოძიებამ დაადგინა, რომ ვაჟა გ-მ ლიცენზიით გათვალისწინებული კონტურის გარეთ, ინერტული მასალების უკანონოდ მოპოვებაში დახმარებისა და მფარველობის სანაცვლოდ გარემოს დაცვისა და სოფლის მეურნეობის სამინისტროს საქვეუწყებო დაწესებულება - გარემოსდაცვითი ზედამხედველობის დეპარტამენტის აჭარისა და გურიის რეგიონული სამმართველოს გურიის გარემოსდაცვითი პატრულირებისა და სწრაფი რეაგირების განყოფილების მეორადი სტრუქტურული ერთეულის უფროსის მოვალეობის შემსრულებელს ალექსი გ-ს ქრთამის სახით 10 000 ლარი შესთავაზა. სახელმწიფო უსაფრთხოების სამსახურის ანტიკორუფციული სააგენტოს თანამშრომლებმა ვაჟა გ. შეთავაზებული ქრთამის ნაწილის - 3000 ლარის გადაცემის მომენტში ბრალდებულის სახით დააკავეს.
გამოძიება უკანონო ქმედების ჩასადენად ქრთამის მიცემის ფაქტზე მიმდინარეობს (საქართველოს სსკ-ის 339-ე მუხლის მე-2 ნაწილით, რაც სასჯელის სახით ითვალისწინებს თავისუფლების აღკვეთას 4-დან 7 წლამდე ვადით). გამოძიებას აწარმოებს სახელმწიფო უსაფრთხოების სამსახურის ანტიკორუფციული სააგენტო.

Anti-corruption Agency under the SSSG Detained an Individual on the Fact of Bribe-giving
The officers of the Anti-corruption Agency under the State Security Service of Georgia, alongside employees of the Ministry of Environment Protection and Agriculture of Georgia, as a result of operative-searching and investigative activities, detained the citizen Vazha G. on the fact of bribe-giving.
Investigation established, that Vazha promised Aleksi. G., the acting head of environment patrol and quick respond section’s secondary unit of Achara and Guria regional division under the Ministry of Environment Protection and Agriculture of Georgia GEL 10 000 for providing assistance and protection during illegal extraction of inert materials outside the periphery envisaged by the license.
The officers of Anti-corruption Agency under the State Security Service of Georgia detained Vazha.G, when he was giving partial amount of the mentioned sum – GEL 3000.
Investigation is in progress on the fact of bribe-giving (Article 339, part II of the Criminal Code of Georgia, which envisages from 4 to 7 years of imprisonment). Investigation is carried out by the Anti-corruption Agency of the State Security Service of Georgia.