სუს-ის ანტიკორუფციულმა სააგენტომ განსაკუთრებით დიდი ოდენობით ქრთამის აღების ფაქტზე ორი პირი დააკავა
სახელმწიფო უსაფრთხოების სამსახურის ანტიკორუფციული სააგენტოს თანამშრომლებმა ჩატარებული ოპერატიულ-სამძებრო და საგამოძიებო მოქმედებების შედეგად, განსაკუთრებით დიდი ოდენობით ქრთამის აღების ფაქტზე საგარეჯოს მუნიციპალიტეტის საკრებულოს წევრი  კონსტანტინე ღ. და სსიპ ეროვნული სატყეო სააგენტოს თანამშრომელი გელა მ. დააკავეს.
გამოძიებამ დაადგინა, რომ აღნიშნულმა პირებმა საგარეჯოს მუნიციპალიტეტის სოფელ უჯარმის ტერიტორიაზე მდებარე სახელმწიფოს კუთვნილი 14 ჰექტარი  მიწის და მასზე არსებული ტბის გრძელვადიანი იჯარით გადაცემაში დახმარების სანაცვლოდ მოქალაქეს ქრთამის სახით მოსთხოვეს 280 000 აშშ დოლარი.  სუს-ის ანტიკორუფციული სააგენტოს თანამშრომლებმა კონსტანტინე ღ. და გელა მ. მოთხოვნილი ქრთამის ნაწილის - 30 000 აშშ დოლარის აღების ფაქტზე დააკავეს.
გამოძიება ქრთამის აღების ფაქტზე მიმდინარეობს (საქართველოს სსკ-ის 338-ე მუხლის მე-3 ნაწილით, რაც სასჯელის სახით 11-დან  15  წლამდე ვადით თავისუფლების აღკვეთას ითვალისწინებს).

The officers of Anti-corruption Agency under the State Security Service of Georgia, as a result of operative-searching and investigative activities detained Konstantine Gh., member of Sagarejo Municipality Assembly and Gela M., an employee of the LEPL National Forestry Agency.
Investigation established, that the detainees demanded USD 280 000 from a citizen and in return promised to assist him in appropriating a long- term lease on state-owned 14 hectare land and a lake on the same land in the territory of village Ujarma, Sagarejo Municipality. The officers of Anticorruption Agency detained Konstantine Gh. And Gela M. when they were receiving money USD 30 000.
Investigation is carried out on the fact of bribery (Article 338, Part III) which envisages from 11 to 15 years of imprisonment.