ანტიკორუფციულმა სააგენტომ ქრთამის აღებაში დახმარების ფაქტზე  ერთი პირი დააკავა
სახელმწიფო უსაფრთხოების სამსახურის ანტიკორუფციული სააგენტოს თანამშრომლებმა ჩატარებული ოპერატიულ-სამძებრო და საგამოძიებო მოქმედებების შედეგად, ქრთამის აღებაში დახმარების ფაქტზე მოქალაქე ჯიმშერ მ. დააკავეს
გამოძიებამ დაადგინა, რომ ჯიმშერ მ-მ სოფლის მეურნეობის პროდუქტის ადგილობრივი წარმომავლობის შესახებ ცნობის გაცემის სანაცვლოდ მოხელისათვის ქრთამის სახით გადასაცემად 800 აშშ დოლარი აიღო.
გამოძიება ქრთამის აღებაში დახმარების ფაქტზე მიმდინარეობს (საქართველოს სსკ-ის 338-ე მუხლის პირველი ნაწილით). გამოძიებას აწარმოებს სახელმწიფო უსაფრთხოების სამსახურის ანტიკორუფციული სააგენტო.

Anti-corruption Agency under State Security Service of Georgia detained one person for assistance in bribery
The officers of Anti-corruption agency under State Security Service of Georgia as a result of operative-searching and investigative activities detained Jimsher M. on the fact of assistance in bribery.
Investigation established that Jimshe M received 800 US dollars. The above mentioned amount was meant for the local official who promised to issue a certificate proving the local origin of agricultural product.
Investigation is in progress on the fact of assistance in bribery. (Article 338, part I of the Criminal Code of Georgia. Investigation is carried out by Anti-corruption Agency under the State Security Service of Georgia.