ანტიკორუფციულმა სააგენტომ კომერციული მოსყიდვის ფაქტზე ერთი პირი დააკავა
სახელმწიფო უსაფრთხოების სამსახურის ანტიკორუფციული სააგენტოს თანამშრომლებმა, ჩატარებული ოპერატიულ-სამძებრო და საგამოძიებო მოქმედებების შედეგად, კომერციული მოსყიდვის ფაქტზე, შპს ფსიქიკური ჯანმრთელობის და ნარკომანიის პრევენციის ცენტრის სტაციონარული განყოფილების გამგე ადა ს. დააკავეს.
გამოძიებით დადგინდა, რომ ადა ს. მის ნაცნობ პიროვნებას დაჰპირდა, რომ გარკვეული თანხას სანაცვლოდ მოქალაქე ს.ნ-ს მოუგვარებდა ყველა საჭირო საკითხს  და ნდაჩქარებული წესით ჩასვამდა არკომანიის ჩანაცვლებით სპეციალურ პროგრამაში საცხოვრებელი მისამართის მიხედვით. ადა ს-მ აღნიშნული პროცედურების მოგვარების სანაცვლოდ მის ნაცნობ ქალბატონს მოსთხოვა და გამოართვა 500  ლარი.
გამოძიება კომერციული მოსყიდვის ფაქტზე მიმდინარეობს (საქართველოს სისხლის სამართლის კოდექსის 221-ე მუხლის მე-4 ნაწილის „ა“ ქვეპუნქტით).

Anti-corruption Agency detained one person on the Fact of Commercial Bribe
The officers of Anti-corruption Agency under State Security Service of Georgia, as a result of operative-searching and investigative activities, detained head of hospital care department Ada S. under Center for Mental Health and Prevention of Addiction for commercial bribe.
Investigation established, that Ada S. promised her acquaintance to settle every issue and include in substitutive drug and medical surveillance program in the shortest period of time and in return demanded certain amount of money. Ada S. demanded and got 500 GEL from the acquaintance of hers.
Investigation is in progress on the fact of commercial bribe. (Article 221, part IV, subparagraph “A” of the Criminal Code of Georgia).