სუს-ის ანტიკორუფციულმა სააგენტომ კომერციული მოსყიდვის ფაქტზე ერთი პირი დააკავა
სახელმწიფო უსაფრთხოების სამსახურის ანტიკორუფციული სააგენტოს თანამშრომლებმა ჩატარებული ოპერატიულ-სამძებრო და საგამოძიებო მოქმედებების შედეგად კომერციული მოსყიდვის ფაქტზე  ააიპ „ხელვაჩაურის გამწვანების, დასუფთავების და კომუნალური მომსახურების სამსახურის“ დირექტორი დავით ღ. დააკავეს.
გამოძიებამ დაადგინა, რომ დავით ღ. საქართველოს მოქალაქეს, რომელსაც ხელვაჩაურის მუნიციპალიტეტის გამგეობასთან გაფორმებული ხელშეკრულების ფარგლებში ნაგვის ურნების სარემონტო სამუშაოები უნდა  შეესრულებინა, აღნიშნული სამუშაოების ააიპ „ხელვაჩაურის გამწვანების, დასუფთავებისა და კომუნალური მომსახურების სამსახურ“-ში შეუფერხებლად მიღება-ჩაბარებას დაჰპირდა, რის სანაცვლოდაც მოსთხოვა  და გამოართვა 2500 ლარი.
გამოძიება კომერციული მოსყიდვის ფაქტზე მიმდინარეობს (საქართველოს სსკ-ის  221-ე მუხლის მე-4 ნაწილის „ა“ ქ/პუნქტით, რაც სასჯელის სახით თავისუფლების აღკვეთას ვადით 4-დან 6  წლამდე ითვალისწინებს). გამოძიებას აწარმოებს სახელმწიფო უსაფრთხოების სამსახურის ანტიკორუფციული სააგენტო.

The officers of the Anti - corruption Agency under State Security Service of Georgia, as a result of operative-searching and investigative activities detained director of LEPL “Khelvatchauri landscaping, cleaning and municipal services” Davit Gh.
Investigation established, that the detainee promised a citizen who was responsible to carry out wastebin repair works in the framework of the agreement signed with Khelvachauri Municipality to accept the works in LEPL “Khelvatchauri landscaping, cleaning and municipal services” and in return demanded and received GEL 2500.
Investigation is carried out on the fact of commercial bribery. (Article 221, part IV, sub-paragraph “A”, which envisages from 4 to 6 years of imprisonment. Investigation is carried out by the Anti - corruption Agency under State Security Service of Georgia.