სუს-ის ანტიკორუფციულმა სააგენტომ ქრთამის მიცემისა და ქრთამის აღებაში დახმარების ფაქტზე ორი პირი დააკავა
სახელმწიფო უსაფრთხოების სამსახურის ანტიკორუფციული სააგენტოს თანამშრომლებმა, ჩატარებული ოპერატიულ-სამძებრო და საგამოძიებო მოქმედებების შედეგად, ქრთამის მიცემისა და ქრთამის აღებაში დახმარების ფაქტზე, გარემოსა და ბუნებრივი რესურსების დაცვის სამინისტროს იმერეთის სატყეო სამსახურის ხონის სატყეო უბნის ტყის მცველი ამირან კ. და საქართველოს  მოქალაქე ვალერი ქ. დააკავეს.
გამოძიებამ დაადგინა, რომ მოქალაქე ვალერი ქ-მ, ხონის სატყეო უბნის ტყის მცველის ამირან კ-ს დახმარებითა და შუამავლობით, იმერეთის სატყეო სამსახურის უფროსს მის სამცველოში არსებული ტყეკაფიდან 25 კუბური მეტრი გამომშრალი ხის მორების გატანის სანაცვლოდ შესთავაზა და ქრთამის სახით გადასცა 3000 ლარი, რა დროსაც ვალერი ქ. და ამირან კ.  ბრალდებულის სახით დააკავეს.
გამოძიება ქრთამის აღებაში დახმარებისა და ქრთამის მიცემის ფაქტზე მიმდინარეობს (საქართველოს 25-338 მუხლის 1-ლი ნაწილით და 339-ე მუხლის 1-ლი ნაწილით, რაც თავისუფლების აღკვეთას 6 დან 9 წლამდე ვადით  ითვალისწინებს).

Anti-corruption Agency   under State Security Service of Georgia detained 2 persons on the fact of bribery and aiding in bribe-taking
As a result of joint operative-searching and investigative activities of the officers of Anti-corruption Agency under State Security Service of Georgia, detained 2 persons on the fact of bribery and aiding in bribe-taking.  A person named Amiran K. a ranger of Khoni Forest District of Imereti Forestry Service under the Ministry of   Environment and Natural Resources Protection of Georgia and a Georgian national Valeri Q.
Investigation established, that the citizen V. Q by assistance and mediation of Amirani K. the ranger of Khoni Forest District, offered and gave sum - 3000 GEL as a bribe to the head of Imereti Forestry Service, in exchange for removal of 25 cubic meters of dried wood logs from the cutting area which was under his supervision, therefor the Georgian national Valeri Q. and Amiran K. were detained as  accused persons.
Investigation is in progress on the fact of bribery and aiding in bribe-taking (Article 25-338, part I of the Criminal Code of Georgia, which envisages from 6 to 9 years of imprisonment).