სუს-ის ანტიკორუფციულმა სააგენტომ დიდი ოდენობით თაღლითობის მცდელობის ფაქტზე ერთი პირი დააკავა
სახელმწიფო უსაფრთხოების სამსახურის ანტიკორუფციული სააგენტოს თანამშრომლებმა, ჩატარებული ოპერატიულ-სამძებრო და საგამოძიებო მოქმედებების შედეგად დიდი ოდენობით თანხის თაღლითური გზით დაუფლების მცდელობის ფაქტზე მოქალაქე  ვახტანგ წ. დააკავეს.
გამოძიებამ დაადგინა, რომ ვახტანგ წ. პირობითი მსჯავრის ქვეშ მყოფ საქართველოს მოქალაქეს დაჰპირდა პირობითი სასჯელისგან ვადაზე ადრე გათავისუფლებას, რის სანაცვლოდაც წინასწარ მოსთხოვა  და გამოართვა 5000 აშშ დოლარი, რა დროსაც იგი დააკავეს.
გამოძიება დიდი ოდენობით თაღლითობის მცდელობის ფაქტზე მიმდინარეობს  (საქართველოს სსკ-ის 19-180-ე მუხლის მე-3 ნაწილის ,,ბ" ქვეპუნქტით, რაც სასჯელის სახით 6-დან 9 წლამდე ვადით თავისუფლების აღკვეთას ითვალისწინებს).
გამოძიებას სახელმწიფო უსაფრთხოების სამსახურის ანტიკორუფციული სააგენტო აწარმოებს. ბრალდებულს თბილისის საქალაქო სასამართლომ ორთვიანი წინასწარი პატიმრობა მიუსაჯა

Anti-corruption Agency under State Security Service of Georgia Detained One Person over the Fact of Attempted Fraud in Especially Large Quantity
The officers Anti-corruption Agency under State Security Service of Georgia as a result of operative-searching and investigative activities detained citizen Vakhtang Ts. over the fact of attempted fraud in especially large quantity.
Investigation established, that Vakhtang Ts. promised a citizen of Georgia early release from probation and demanded and received USD 5 000 when he was detained.
Investigation is carried out on the fact of attempted fraud in especially large quantity. (Article 19-180, part III, sub-paragraph “B”, which envisages from 6 to 9 years of imprisonment). Investigation is carried out by the Anti-corruption Agency under State Security Service of Georgia. On the basis of Tbilisi City Court, the detainee was sentenced to two months of preliminary detention.