აშშ-ს არმიის ევროპული სარდლობის გენერალ-ლეიტენანტი ბენ ჰოჯესი საოკუპაციო ხაზს ეწვია
საქართველოში ვიზიტით მყოფმა ამერიკის შეერთებული შტატების დელეგაციამ, აშშ-ს არმიის ევროპული სარდლობის გენერალ-ლეიტენანტ ბენ ჰოჯესის მონაწილეობით საოკუპაციო ხაზის გასწვრივ მდებარე გორის რაიონის სოფელი ხურვალეთი მოინახულა.
სუს-ის საინფორმაციო-ანალიტიკური დეპარტამენტის წარმომადგენლებმა აშშ-ს დელეგაციის წევრებს ადგილზე გააცნეს უსაფრთხოების კუთხით არსებული ვითარება, რუსეთის საოკუპაციო ძალებისგან მომდინარე საფრთხეები და ის პრობლემები, რომლებიც ადგილობრივ მოსახლეობას უკანონოდ აღმართული მავთულხლართები და სხვა ხელოვნური ბარიერები უქმნის.
საოკუპაციო ხაზთან ვიზიტი საქართველოს თავდაცვის სამინისტროს ორგანიზებით და სახელმწიფო უსაფრთხოების სამსახურის და შინაგან საქმეთა სამინისტროს უშუალო დახმარებით განხორციელდა.

Delegation of the US which is paying an official visit to Georgia with the participation of Lt. General Ben Hodges, Commander of US Army Europe visited village Khurvaleti, Gori region which is situated along the occupation line.
Representatives of Information-Analytical Department under State Security Service of Georgia got the US delegation members familiarized with the existing situation in terms of security, threats coming from the occupation forces and problems of local residents caused by illegally installed barbed-wires and obstacles.
The visit was organized by the Ministry of Defense of Georgia with the direct assistance of State Security Service of Georgia and the Ministry of Internal Affairs of Georgia.