სუს-ის ანტიკორუფციულმა სააგენტომ ქრთამის აღების ფაქტზე ერთი პირი დააკავა
სახელმწიფო უსაფრთხოების სამსახურის ანტიკორუფციული სააგენტოს თანამშრომლებმა ჩატარებული ოპერატიულ-სამძებრო და საგამოძიებო მოქმედებების შედეგად, ქრთამის აღების ფაქტზე ადიგენის მუნიციპალიტეტის გამგებლის წარმომადგენელი ბოლაჯურის ადმინისტრაციულ ერთეულში როლანდ ჩხიტუნიძე დააკავეს.
გამოძიებამ დაადგინა, რომ როლანდ ჩხიტუნიძემ მოქალაქეს საქონლის ყალბი წარმომავლობის ცნობის დამზადების სანაცვლოდ ქრთამის სახით მოსთხოვა და გამოართვა 2000 ლარი, რა დროსაც იგი ბრალდებულის სახით დააკავეს.
გამოძიება ქრთამის აღების ფაქტზე მიმდინარეობს (საქართველოს სსკ-ს 338-ე მუხლის 1-ლი ნაწილით, რაც სასჯელის სახით ითვალისწინებს თავისუფლების აღკვეთას ვადით 6 დან 9 წლამდე). გამოძიებას სახელმწიფო უსაფრთხოების სამსახურის ანტიკორუფციული სააგენტო აწარმოებს.

Anti-corruption Agency under State Security Service of Georgia Detained one Person on the Fact of Bribery
The officers of Anti-corruption Agency under State Security Service of Georgia as a result of operative-searching and investigative activities detained Roland Chkhitunidze, representative of head of Adigeni Municipality in Boladzhuri administrative unit on the fact of bribery.
Investigation established, that Roland Chkhitunidze demanded and received 2 000 GEL and in return issued fake certificate of product origin, when Chkhitunize was detained. Investigation is carried out on the fact of bribery (Article 338, part I of the Criminal Code of Georgia, which envisages from 6 to 9 years of imprisonment). Investigation is carried out by Anti-corruption Agency under State Security Service of Georgia