სუს-ის ანტიკორუფციულმა სააგენტომ სამსახურეობრივი გულგრილობის ფაქტზე 5 პირი ამხილა
სახელმწიფო უსაფრთხოების სამსახურის ანტიკორუფციული სააგენტოს თანამშრომლებმა ჩატარებული ოპერატიულ-სამძებრო და საგამოძიებო მოქმედებების შედეგად, სამსახურებრივი გულგრილობის ფაქტზე  ამხილეს და სისხლის სამართლის პასუხისგებაში მისცეს გარდაბნის მუნიციპალიტეტის  გამგეობის ზედამხედველობის სამსახურის უფროსის მოადგილე როვშან მამედოვი,გამგებლის მრჩეველი მიწის საკითხებში ნოდარ ბულისკირია( რომელიც დანაშაულის ჩადენის დროს ეკონომიკური განვითარების,ქონების, გარემოს დაცვისა და ადგილობრივი მოსაკრებლების სამსახურის მთავარი სპეციალისტის თანამდებობას იკავებდა),გარდაბნის მუნიციპალიტეტის საკრებულოს საფინანსო-საბიუჯეტო,ეკონომიკურ საკითხთა და ქონების  მართვის კომისიის ყოფილი თავჯდომარე ვალერიან ივანიაშვილი,ამავე საკრებულოს ყოფილი წევრი ბაკურ ბადრიძე  და ამავე მუნიციპალიტეტის გამგეობის სამხედრო აღრიცხვისა დაგაწვევის სამსახურის ყოფილი მთავარი სპეციალისტი ეკატერინე აფციაური.
გამოძიებამ დაადგინა, რომ აღნიშნული პირები გარდაბნის  მუნიციპალიტეტის   საკრებულოს  თავჯდომარის 2013   წლის 5 ივნისის  ბრძანებით დაინიშნენ გარდაბნის მუნიციპალიტეტის  ტერიტორიაზე  ფიზიკური  და  კერძო სამართლის  იურიდიული   პირების   მფლობელობაში არსებულ  მიწის  ნაკვეთებზე  საკუთრების უფლების აღიარების  მუდმივმოქმედი კომისის  წევრებად.
მათ 2014 წელს , ამ კომისიაში  შესული   მოქალაქეების განცხადებების განხილვისას არაჯეროვნად შეასრულეს მათზე დაკისრებული სამსახურებრივი  მოვალეობა  და  დაუდევარი დამოკიდებულების გამო  სათანადოდ არ გამოიკვლიეს განცხადებებზე თანდართული დოკუმენტები , დაარღვიეს კანონი , რის შედეგადაც გარდაბნის მუნიციპალიტეტის სოფლებში: მუღანლოში,კრწანისში,მარტყოფსა და ნორიოში 7 მოქალაქეს უკანონოდ დაურეგისტრირეს 1,5 ჰექტარი სახელმწიფო საკუთრებაში არსებული მიწის  ნაკვეთები,რითაც  სახელმწიფოს  კანონიერი  ინტერესები დაირღვა.
გამოძიება სამსახურებრივი გულგრილობის ფაქტზე მიმდინარეობს (საქართველოს სსკ-ის 342-ე მუხლის პირველი ნაწილით, რაც სასჯელის სახით ითვალისწინებს  ჯარიმას ან  თავისუფლების აღკვეთას 3 წლამდე ვადით).

The officers of Anti-corruption Agency under State Security Service of Georgia, as a result of operative-searching and investigative activities exposed Rovshan Mamedov, deputy head of surveillance department under Gardabani Municipality, Nodar Buliskiria, advisor to Gamgebeli in land issues, Valeriani Ivaniashvili, ex-chairman of finance-budget, economics issues and property management commission under Gardabani City Council, Bakur Badridze, ex-member of Gardabani City Council and Ekaterine Aptsiauri, ex Chief officer of military recruitment and registration service under the same municipality for official duty negligence.
Investigation established, that the above-mentioned persons we appointed as permanent members of ownership recognition commission on the basis of 2013 5 June order issued by chairman of Gardabani Municipality City Council.
In 2014, the abovementioned persons didn’t conduct their duties properly and they didn’t analyzed the attached documents thoroughly, broke the law and registered 1,5 Ha land in Mughanlo, Krtsanisi, Martkopi and Norio for 7 citizens and as a result of this negligence state interests were abrogated.
Investigation is in progress on the fact of official duty negligence (Article 342, part I of the Criminal Code of Georgia, which envisages a fine or up to 3 years of imprisonment.)