სახელმწიფო უსაფრთხოების სამსახურის წარმომადგენლები ოფიციალური ვიზიტით ლიტვაში იმყოფებოდნენ
სახელმწიფო უსაფრთხოების სამსახურის უფროსის მოადგილე ალექსანდრე ტაბატაძე  და ანტიკორუფციული სააგენტოს დირექტორი  ლაშა ცომაია  ოფიციალური ვიზიტით ლიტვის რესპუბლიკაში იმყოფებოდნენ.
სუს-ის წარმომადგენლები  შეხვდნენ სპეციალური საგამოძიებო სამსახურის დირექტორს საულიუს ურბანავიჩს. მხარეებმა 2016 წელს დადებული  კორუფციის პრევენციის, კორუფციასთან დაკავშირებული სისხლისსამართლებრივი დევნის და ოპერატიულ-სამძებრო ღონისძიებების საკითხებზე  განხორციელებული ღონისძიებების შესახებ დადებული ხელშეკრულების შესრულების პერსპექტივები განიხილეს.
ვიზიტი მიზნად ისახავდა კორუფციასთან ბრძოლასა და პრევენციის საკითხებში  ლიტვის რესპუბლიკის გამოცდილების გაზიარებას . ასევე  ორ ქვეყანას შორის არსებული თანამშრომლობის გაღრმავებას. განსაკუთრებული ყურადღება კორუფციის პრევენციას დაეთმო.
ლიტვის რესპუბლიკის საგამოძიებო სამსახურის დირქტორმა საულიუს ურბანავიჩმა  ანტიკორუფიული სააგენტოს დირექტორი ლაშა ცომაია  ლიტვის ანტიკორუფციული საგამოძიებო სამსახურის სპეციალური მედლით დააჯილდოვა საერთაშორისო ურთიეთობების გაღრმავებაში შეტანილი წვლილისთვის.
სუს-ის წარმომადგენლებმა  შეხვედრები გამართეს  ლიტვის რესპუბლიკის გენერალურ პროკურორთან,სახელმწიფო უსაფრთხოების დეპარტამენტის  დირექტორთან და ეროვნული უსაფრთხოების საკითხებში  ლიტვის  რესპუბლიკის პრეზიდენტის მრჩეველთან.

SSG Representatives Payed Official Visit to Republic of Lithuania
Alexander Tabatadze, Deputy Head of State Security Service of Georgia and Head of Anti-corruption Agency Lasha Tsomaia payed an official visit to Republic of Lithuania.
SSG representatives held meetings with Saulius Urbanavicius, Director of the Special Investigation Service of the Republic of Lithuania. The parties discussed perspectives of Cooperation Agreement on developing close cooperation in the fields of corruption prevention, corruption-linked criminal investigation as well as the issues of operative-searching activities signed in 2016 between the State Security Service of Georgia and the Special Investigation Service of the Republic of Lithuania.
The visit aimed at acquiring Lithuanian experience regarding fight with corruption and its prevention as well as enhancing mutual cooperation. Preventive measures against corruption were payed special attention.
Saulius Urbanavicius Director of the Special Investigation Service of the Republic of Lithuania awarded Lasha Tsomaia, Head of Anticorruption Agency with special medal of Special Investigation Service of the Republic of Lithuania for contribution in enhancing international relations.
SSG representatives held meetings with Prosecutor General of Republic of Lithuania, head of State Security Department and National Security Advisor to the President of the Republic of Lithuania.