სუს-ის ანტიკორუფციულმა სააგენტომ დიდი ოდენობით თაღლითობის მცდელობის ფაქტზე ორი პირი დააკავა
სახელმწიფო უსაფრთხოების სამსახურის ანტიკორუფციული სააგენტოს თანამშრომლებმა ჩატარებული ოპერატიულ-სამძებრო და საგამოძიებო მოქმედებების შედეგად, წინასწარი შეთანხმებით ჯგუფის მიერ დიდი ოდენობით თაღლითობის მცდელობის ფაქტზე საქართველოს ორი მოქალაქე: ბექა ბ. და მერაბ ბ. დააკავეს.
გამოძიებამ დაადგინა, რომ ბექა ბ, მერაბ ბ-სთან წინასწარი შეთანხმებით, ვითომდა ქალაქ თბილისის მუნიციპალიტეტის მერიის არქიტექტურის სამსახურის მაღალი თანამდებობის პირების მეშვეობით, საქართველოს მოქალაქეს  მის საკუთრებაში არსებულ მიწის ნაკვეთზე მშენებლობის ნებართვის გაცემაში დახმარებას დაჰპირდა, რის სანაცვლოდ მოსთხოვა 10 000 აშშ დოლარის გადახდა.
აღნიშნულმა პირებმა მოქალაქეს თაღლითურად,  წინასწარ გამოართვეს მათ მიერ მოთხოვნილი თანხა 10 000 აშშ დოლარის ოდენობით, რა დროსაც ისინი სახელმწიფო უსაფრთხოების სამსახურის ანტიკორუფციული სააგენტოს თანამშრომლებმა დააკავეს.
გამოძიება წინასწარი შეთანხმებით ჯგუფის მიერ დიდი ოდენობით თაღლითობის მცდელობის ფაქტზე  მიმდინარეობს (საქართველოს სსკ-ს 19-180-ე მუხლის მე-2 ნაწილის „ა“ და მე-3 ნაწილის „ბ“ ქვეპუნქტებით, რაც სასჯელის სახით თავისუფლების აღკვეთას 6-დან 9 წლამდე ვადით ითვალისწინებს).

Anti-corruption Agency under SSG Detained two Persons on the fact of Attampted Swindling in Large Quantities
The officers of Anti-corruption Agency under SSG as a result of operative-searching and investigative activities detained two citizens of Georgia Beka B. and Merab B. for attempted swindling by group in large quantities.
Investigation established, that, Beka B. in accordance to previously elaborated plan with Merab B. promised to citizen of Georgia to assist in getting construction certificate with the help of high-rank employee of Architecture service under Tbilisi City Hall and demanded 10 000 USD in return.
Above-mentioned persons previously took the sum  when they were detained by the officers of Anti-corruption Agency under SSG.
Investigation is carried out on the fact of attempted swindling in large quantities (Article 19-180, part II subparagraph a and part Iii subparagraph b, which envisages from 6 to 9 years of imrisonment).