სუს-ის ანტიკორუფციულმა სააგენტომ ქრთამის აღების ფაქტზე ერთი პირი დააკავა
სახელმწიფო უსაფრთხოების სამსახურის ანტიკორუფციული სააგენტოს თანამშრომლებმა ჩატარებული ოპერატიულ-სამძებრო და საგამოძიებო მოქმედებების შედეგად ქრთამის აღების ფაქტზე მარნეულის მუნიციპალიტეტის გამგებლის წარმომადგენელი ყულარის თემში კაშამ კარაევი დააკავეს.
გამოძიებამ დაადგინა, რომ კაშამ კარაევი  საქართველოს მოქალაქე გიორგი კ.-ს და ნეპალის რესპუბლიკის მოქალაქე აშოკ კ.ს-ს დახმარებას დაჰპირდა 50 ტონა სოფლის მეურნეობის პროდუქტის ადგილწარმოშობის ცნობის დამზადებაში, სადაც მითითებული იქნებოდა ყალბი მონაცემები. აღნიშნული დახმარების სანაცვლოდ კაშამ კარაევმა ქრთამის სახით მოითხოვა 5500 ლარი, საიდანაც 500 ლარი წინასწარ აიღო, ხოლო 5000 ლარი ცნობის  გადაცემის დროს.
კაშამ კარაევი თანხის გადაცემის დროს ანტიკორუფციული სააგენტოს თანამშრომლებმა ბრალდებულის სახით დააკავეს. გადაცემული თანხა 5000 ლარი ამოღებულია ნივთმტკიცებად.
გამოძიება ქრთამის აღების ფაქტზე მიმდინარეობს (საქართველოს სსკ-ის 338-ე მუხლის პირველი ნაწილით, რაც სასჯელის სახით ითვალისწინებს თავისუფლების აღკვეთას 6-დან 9 წლამდე ვადით).

Anti-corruption Agency under SSG detained one Person on the Fact of Bribery
The officers of Anti-corruption Agency under the State Security Service of Georgia as a result of operative-searching and investigative activities detained Kasham Karaev, representative of Marneuli administrative unit in Kulari community on the fact of bribery.
Investigation established, that Kasham Karaev, promised citizen of Georgia Giorgi K. and citizen of  Nepal Ashok K. assistance in issuing agricultural certificate of origin for 50 tons of product, with fake data in it and in return demanded 5 500 GEL as a bribe. Karaev took GEL 500 in advance and GEL 5 000 when the certificate was handed out.
The officers of Anti-corruption Agency detained Kasham Karaev when the money was handed out. GEL 5000 is seized as evidence.
Investigation is carried out on the fact of bribery. (Article 338, Part I, which envisages form 6 to 9 years of imprisonment.)