სუს-ის ანტიკორუფციულმა სააგენტომ 4 საჯარო მოხელე და კერძო კომპანიების ხელმძღვანელები დააკავა
სახელმწიფო უსაფრთხოების სამსახურის ანტიკორუფციული სააგენტოს თანამშრომლებმა ჩატარებული ოპერატიულ-სამძებრო და საგამოძიებო ღონისძიებების შედეგად, სამსახურებრივი უფლებამოსილების ბოროტად გამოყენების, სამსახურებრივი მდგომარეობის გამოყენებით თაღლითობაში დახმარების და წინასწარი შეთანხმებით, ჯგუფის მიერ დიდი ოდენობით თაღლითობის ფაქტზე  დააკავეს: თიანეთის მუნიციპალიტეტის გამგებლის ყოფილი პირველი მოადგილე მამული მამულაშვილი, თიანეთის  მუნიციპალიტეტის გამგეობის ინფრასტრუქტურის განვითარების, სივრცითი მოწყობის, არქიტექტურის და ზედამხედველობის სამსახურის მთავარი სპეციალისტი მალხაზ მათურელი,  ამავე მუნიციპალიტეტის გამგებლის წარმომადგენელი ახალსოფლის ადმინისტრაციულ ერთეულში ბადრი ჯიმშიტაშვილი და  ნაქალაქარის ადმინისტრაციულ ერთეულში - ლია დორეული, შპს ,,ნიკარემსტროის ფილიალი საქართველოში“-ს დირექტორი მალხაზ ლომსაძე და შპს ,,რაზა“-ს დირექტორის მოვალეობის შემსრულებელი ზაზა ჩიტიშვილი.
გამოძიებამ დაადგინა, რომ  მამული მამულაშვილმა, მალხაზ მათურელმა, ბადრი ჯიმშიტაშვილმა და ლია დორეულმა ბოროტად გამოიყენეს სამსახურებრივი უფლებამოსილება და მიუხედავად იმისა, რომ შპს ,,ნიკარემსტროის ფილიალი საქართველოში“-მ და შპს ,,რაზა“-მ სრულად არ შეასრულეს  თიანეთის მუნიციპალიტეტის გამგეობასთან დადებული ხელშეკრულებით გათვალისწინებული საბავშვო ბაღების სარეაბილიტაციო-სარემონტო სამუშაოები, ხელი მოაწერეს საბოლოო შესრულებული სამუშაოების აქტებს (ე.წ. ფორმა#2), რითაც დაადასტურეს, თითქოსდა სამუშაოები სრულყოფილად იყო შესრულებული. ამასთან, თიანეთის მუნიციპალიტეტის გამგებლის პირველ მოადგილედ მუშაობის პერიოდში, მამული მამულაშვილმა  ხელი მოაწერა საბავშვო ბაღების სარეაბილიტაციო სამუშაოების საბოლოო მიღება-ჩაბარების აქტს, რის საფუძველზეც მოხდა კონტრაქტორი კომპანიებისათვის ხელშეკრულებით გათვალისწინებული თანხების სრულად ჩარიცხვა.
ფაქტობრივად შესრულებულ სამუშაოებსა და თიანეთის მუნიციპალიტეტის გამგეობის მიერ გადარიცხულ თანხებს შორის სხვაობამ  ლ. სამხარაულის სახელობის სასამართლო ექსპერტიზის ეროვნული ბიუროს მიერ  გაცემული დასკვნის თანახმად 123 240 ლარი შეადგინა.
თავის მხრივ, შპს ,,ნიკარემსტროის ფილიალი საქართველოში“-ს დირექტორი მალხაზ ლომსაძე და შპს ,,რაზა“-ს დირექტორის მოვალეობის შემსრულებელი ზაზა ჩიტიშვილი  სახელმწიფოს კუთვნილ დიდი ოდენობით თანხებს წინასწარი შეთანხმებით, თაღლითურად დაეუფლნენ.
ამავე საქმეზე, შესრულებულ სამუშაოებთან დაკავშირებით, ექსპერტიზის ყალბი დასკვნის გაცემის ფაქტზე,  საქართველოს სსკ-ის 370-ე მუხლის 1-ლი ნაწილით,   სუს-ის ანტიკორუფციული სააგენტოს თანამშრომლებმა სისხლის სამართლის პასუხისგებაში მისცეს შპს ,,არდა“-ს ექსპერტები: ზაზა ენდელაძე და ბადრი მიქაძე.  ექსპერტიზის აღნიშნული  ყალბი  დასკვნა გახდა საფუძველი ზემოხსენებული კომპანიები თაღლითურად დაუფლებოდნენ სახელმწიფოს კუთვნილ დიდი ოდენობით თანხებს.
გამოძიება სამსახურებრივი უფლებამოსილების ბოროტად გამოყენების, სამსახურებრივი მდგომარეობის გამოყენებით თაღლითობაში დახმარების და წინასწარი შეთანხმებით, ჯგუფის მიერ დიდი ოდენობით თაღლითობის ფაქტზე  მიმდინარეობს (საქართველოს სსკ-ის 332-ე მუხლის 1-ლი ნაწილით, 180-ე მუხლის მე-2 ნაწილის ,,ა“, მე-3 ნაწილის ,,ა“ და  ,,ბ“ ქვეპუნქტებით, რაც  სასჯელის სახით ითვალისწინებს თავისუფლების აღკვეთას  6- დან  9 წლამდე ვადით).

Anti-corruption Agency under SSG Detained 4 Public Servants and Directors of Private Companies
The officers of Anti-corruption Agency under State Security Service of Georgia, as a result of operative-searching and investigative activities, detained Mamuli Mamulashvili,  former first deputy head of Tianeti Municipality, Malkhaz Matureli, chief specialist of Infrastructure Development, Spatial Arrangement, Architecture and Supervision Department under Tianeti Municipality, Badri Jimshitashvili, representative of the same municipality in Akhalsopheli administrative unit, and Lia Doreuli, representative of Tianeti municipality in Nakalakari Administrative unit, Malkhaz Lomsadze, director of Ltd. Nikaremstroy Branch in Georgia” and Zaza Chitishvili, acting director of Ltd “Raza” for misusing official powers, assistance in committing swindling and swindling in especially large quantities committed by group with a prior consent.
Investigation established, that, Mamuli Mamulashvili, Malkhaz Matureli, Badri Jimshitashvili and Lia Doreuli misused their official duties and nevertheless the fact, that Ltd “Nikaremstroy Branch in Georgia” and Ltd. Raza had partially implemented kindergartens rehabilitation works envisaged by contract signed with Tianeti Municipality Gamgeoba, signed final acts on the fulfilment of works (so-called form #2), and confirmed that works were allegedly fully implemented. Moreover, Mamuli Mamulashvili working as the first deputy head of Tianeti Municipality, signed final delivery-acceptance act on the completion of kindergartens rehabilitation works, on the basis of which sums of money envisaged by contract signed with companies were transferred.  In fact, according to Samkharauli National Forensics Bureau conclusion, the difference between works performed and funds transferred from Tianeti Municipality Gamgeoba comprised GEL 123 240.
On the other hand, Malhaz Lomsadze, director of Ltd. Nikaremstroy Branch in Georgia” and Zaza Chitishvili, acting director of Ltd “Raza” appropriated state funds by swindling with a prior consent.
The officers of Anti-corruption Agency under SSG also brought to criminal justice, article 370, part I of the Criminal Code of Georgia experts of Ltd. “Arada” Zaza Endeladze and Badri Mikadze on the same case in connection with issuing fake conclusions on completed works.  The abovementioned fake expertise report served as a basis for illegal appropriation of state funds in especially large quantities.
Investigation is carried out on the fact of misusing official powers, assistance in committing swindling and swindling in especially large quantities committed by group with a prior consent. (Article 332, Prt I, Article 180, Part 2 “A” and part 3, subparagraphs “a” and “b” of Criminal Code of Georgia, which envisages from 6 to 9 years of imprisonment).