სუს-ის ანტიკორუფციულმა სააგენტომ ქრთამის აღებაში დახმარების ფაქტზე ერთი პირი დააკავა
სახელმწიფო უსაფრთხოების სამსახურის ანტიკორუფციული სააგენტოს თანამშრომლებმა ჩატარებული ოპერატიულ-სამძებრო და საგამოძიებო მოქმედებების შედეგად, ქრთამის აღებაში დახმარების ფაქტზე ვეტერანების საქმეთა სახელმწიფო სამსახურის თანამშრომელი  თამაზ ინალიშვილი დააკავეს.
გამოძიებამ დაადგინა, რომ თამაზ ინალიშვილი საქართველოს  მოქალაქეს  დაჰპირდა თავისი ნაცნობის - აფხაზეთის ავტონომიური რესპუბლიკის მთავრობის წარმომადგენლობის თანამშრომლის  მეშვეობით, სამხედრო სავალდებულო სამსახურში გაწვევის 3 წლის ვადით  გადავადებას, რის სანაცვლოდაც 1000 აშშ დოლარის გადახდა მოსთხოვა.
მიმდინარე წლის ივნისის ბოლოს თამაზ ინალიშვილმა აღნიშნულ მოქალაქეს გამოართვა  მოთხოვნილი თანხა 1000 აშშ დოლარის ოდენობით და განუმარტა, რომ უმოკლეს ვადაში გადასცემდა სამხედრო - სააღრიცხვო მოწმობას, რომელშიც იქნებოდა სავალდებულო სამსახურის გადავადების შესახებ შესაბამისი მონაცემი.
2017 წლის 05 ივლისს  თამაზ ინალიშვილმა მოქალაქეს გადასცა სამხედრო-სავალდებულო სამსახურის გადავადების ამსახველი  სამხედრო-სააღრიცხვო წვევამდელის ყალბი მოწმობა, რის შემდეგაც იგი სახელმწიფო უსაფრთხოების სამსახურის  ანტიკორუფციული სააგენტოს თანამშრომლებმა ბრალდებულის სახით დააკავეს.
გამოძიება ქრთამის აღებაში დახმარების ფაქტზე მიმდინარეობს, საქართველოს სსკ-ის 25- 338-ე მუხლის პირველი ნაწილით გათვალისწინებული დანაშაულის ნიშნებით, რაც სასჯელის სახით ითვალისწინებს თავისუფლების აღკვეთას 6-დან 9 წლამდე ვადით. გამოძიებას აწარმოებს სახელმწიფო უსაფრთხოების სამსახურის ანტიკორუფციული სააგენტო.

Anti-corruption Agency under SSG Detained One Individual for Assisting in Bribery
Officers of Anti-corruption Agency under State Security Service of Georgia, as a result of operative-searching and investigative activities, detained Tamaz Inalishvili, the employee of State Service of Veteran Affairs for assisting in bribery.
Investigation established, that Tamaz Inalishvili promised a citizen of Georgia to postpone the call-up in the army for 3 years via assistance of employee of Government of Autonomous Republic of Abkhazia and in return demanded USD 1000. In the end of June of current year, Tamaz Inalishvili accepted the demanded USD 1000 from the above-mentioned citizen and explained, that in the short period of time he would give him military service registration certificate with relative data on postponement of the call-up. On 5th of July, 2017, Tamaz Inalishvili gave the citizen forged military service registration certificate, when he was detained as convicted by the officers of Anti-corruption Agency under State Security Service of Georgia.
Investigation is carried out on the fact of assisting in bribery, Article 25-338, part I of the Criminal Code of Georgia, which envisages from 6 to 9 years of imprisonment.Investigation is carried out by Anti-corruption Agency under State Security Service of Georgia.