გალში ინციდენტების პრევენციისა და მათზე რეაგირების მექანიზმის რიგით 48-ე შეხვედრა გაიმართა. ცენტრალური ხელისუფლების წარმომადგენლებმა შეხვედრის მონაწილეებთან ბოლო რამდენიმე კვირის განმავლობაში დაფიქსირებულ ყველა მნიშვნელოვან ინციდენტზე იმსჯელეს.
სახელმწიფო უსაფრთხოების სამსახურის წარმომადგენლებმა განსაკუთრებული  ყურადღება დაუთმეს 2016 წლის 19 მაისს ზუგდიდის რაიონის სოფელ ხურჩაში საქართველოს მოქალაქის გიგა ოთხოზორიას მკვლელობის საკითხს. ცენტრალური ხელისუფლების წარმომადგენლებმა შეხვედრის მონაწილეებთან კიდევ ერთხელ მკაფიოდ დააფიქსირეს, რომ აუცილებელია მკვლელობაში მსჯავრდებული რაშიდ კანჯი ოღლის დაკავება, ცენტრალური ხელისუფლებისთვის გადმოცემა და მისი მართლმსაჯულების წინაშე წარდგენა.
შეხვედრაზე ასევე განიხილეს 2017 წლის 5 აპრილს ზუგდიდის რაიონის სოფელ რიყის მაცხოვრებლების არჩიკო და პაატა როგავების უკანონო დაკავების საკითხი. ცენტრალური ხელისუფლების წარმომადგენლებმა მონაწილეებთან მკაფიოდ დააფიქსირეს, რომ აღნიშნული პირები უკანონოდ დააკავეს და აუცილებელია მათი უპირობო გათავისუფლება.

48th IPRM Meeting Held in Gali. Representatives of the Central Government alongside participants of the meeting discussed every important registered incident that took place during recent several weeks.
Representatives of State Security Service of Georgia payed significant attention to murder case of Georgian citizen Giga Otkhozoria, which took place on 19th of May, 2016 in village Khurcha, Zugdidi region. Representatives of Central Government made a clear statement that it is essential to detain Rashid Kanji Oghli, individual convicted of murder, hand him over to Central Government and bring him before justice.
During the meeting talks were also held on illegal detention of village Rike residents Archiko and Paata Rogava, Zugdidi region on 5th of April, 2016. Representatives of Central Government highlighted, that the above-mentioned individuals were detained illegally and should be released unconditionally.