საბჭოთა ოკუპაციის დღესთან დაკავშირებით, სახელმწიფო უსაფრთხოების სამსახურის შენობებზე სახელმწიფო დროშები დაეშვა
25 თებერვალს, საბჭოთა ოკუპაციის დღესთან დაკავშირებით,სახელმწიფო უსაფრთხოების სამსახურის შენობებზე სახელმწიფო დროშები დაეშვა.
1921 წლის 25 თებერვალს, რუსეთის მე-11 არმიამ თბილისი აიღო და საქართველოს ანექსია მოახდინა. საქართველოს დამოუკიდებლობისთვის მებრძოლ იუნკერთა დიდი ნაწილი ბრძოლის ველზე გმირულად დაიღუპა.
ყოველი წლის 25 თებერვალს, ოკუპაციის მსხვერპლთა პატივსაცემად,  საქართველოს მთელ ტერიტორიაზე, სახელმწიფო უწყებების შენობებზე, სახელმწიფო დროშები ეშვება.

In Connection with the Day of the Soviet Occupation, National Flags have been Lowered on all Administrative Buildings of the State Security Service of Georgia
On February 25, in connection with the Day of the Soviet occupation, national flags have been lowered on all administrative buildings of the State Security Service of Georgia.
On February 25th, 1921, 11th Army entered Tbilisi and conducted the annexation of Georgia. Most of cadets fighting for the independence of Georgia fell on the battlefield heroically.
On February 25, annually, national flags of Georgia fly half-staff to commemorate victims of the occupation.