სუს-ის ანტიკორუფციულმა სააგენტომ დიდი ოდენობით თაღლითობის და ყალბი დოკუმენტის დამზადება-გამოყენების ფაქტებზე ერთი პირი დააკავა
სახელმწიფო უსაფრთხოების სამსახურის ანტიკორუფციული სააგენტოს თანამშრომლებმა, ჩატარებული ოპერატიულ-სამძებრო და საგამოძიებო მოქმედებების შედეგად, დიდი ოდენობით თაღლითობის და ყალბი დოკუმენტის დამზადება-გამოყენების ფაქტებზე, სასამართლოს განჩინების საფუძველზე ,შპს „მოხელეს“ დირექტორი და დამფუძნებელი თემურ ფ. დააკავეს.
გამოძიებამ დაადგინა,რომ  თემურ ფ-მ მოტყუების გზით, მართლსაწინააღმდეგოდ მიისაკუთრა გურჯაანის მუნიციპალიტეტის გამგეობის კუთვნილი დიდი ოდენობით  თანხა- 14 302,96 ლარი. მან 2017 წლის 14 აგვისტოს, გურჯაანის მუნიციპალიტეტის გამგეობასთან გაფორმებული ხელშეკრულების ფარგლებში  ქ. გურჯაანში, სარაჯიშვილის ქუჩაზე მდებარე მუნიციპალიტეტის საკუთრებაში არსებული შენობა-ნაგებობის რეაბილიტაციისა და ეზოს კეთილმოწყობის სამუშაოების შესრულებაზე გურჯაანის მუნიციპალიტეტში წარდგენილ აქტებში, ყალბი მონაცემები შეიტანა.
გამოძიება დიდი ოდენობით თაღლითობისა  და ყალბი დოკუმენტის დამზადება-გამოყენების ფაქტებზე მიმდინარეობს, რამაც მნიშვნელოვანი ზიანი გამოიწვია (საქართველოს სსკ-ის  180-ე მუხლის მესამე ნაწილის ,,ბ“ ქვეპუნქტით და 362-ე მუხლის მეორე ნაწილის „ბ“ ქვეპუნქტით)რაც სასჯელის სახით ექვსიდან ცხრა წლამდე ვადით თავისუფლების აღკვეთას ითვალისწინებს.
ამავე საქმეზე, 2018 წლის 21 მარტს, სამსახურებრივი გულგრილობის ფაქტზე პასუხისგებაში მიეცა გურჯაანის მერიის ყოფილი და მოქმედი  შვიდი თანამშრომელი:  დიმიტრი კ., ნოდარ შ.,, დურმიშხან ა., თეიმურაზ ბ., გიორგი ა.,  ივანე ქ.  და დიმიტრი ა., რომლებმაც სამუშაოების შემოწმებისას არაჯეროვნად შეასრულეს სამსახურებრივი მოვალეობა მათდამი დაუდევარი დამოკიდებულების გამო.
გამოძიებას სახელმწიფო უსაფრთხოების სამსახურის  ანტიკორუფციული სააგენტო აწარმოებს.ბრალდებულს თბილისის საქალაქო სასამართლომ ორთვიანი წინასწარი პატიმრობა მიუსაჯა.

Anti-corruption Agency under the State Security Service of Georgia Detained one Individual on the Fact of Swindling in Large Quantities and Issuing and Using of Forged Document
The officers of Anti-corruption Agency under the State Security Service of Georgia, as a result of operative-searching and investigative activities, detained Temur Ph. director and founder of Ltd. “Mokhele” on the fact of swindling in large quantities and issuing-using of the forged document.
Investigation established, that Temur Ph. Appropriated through deceit and illegally Gurjaani municipality-owned money in large quantities GEL 14 302,96. In the scope of the agreement signed on August 14, 2017 with the Gurjaani Municipality Gamgeoba, Temur Ph. submitted fake data in the acts presented to Gurjaani Municipality which envisaged rehabilitation and yard maintenance works.
Investigation is carried out on the fact of swindling in large quantities and issuing-using of the forged documents, which caused considerable damage (Article 189, Part III, sub-paragraph “B” da Article 362, Part II, subparagraph “B” of the Criminal Code of Georgia), which envisages from 6 to 9 years of imprisonment.
Within the scopes of the same case 7 acting and former employee of Gurjaani City Hall were brought to criminal justice on March 21, 2018 on the fact of neglect of official duties: Dimitri K., Nodar Sh., Durmishkhan A., Teimuraz B., Giorgi A., Ivane K and Dimitri A. , who unduly fulfilled official duty during the check of the conducted works.
Investigation is carried out by the Anti-corruption Agency under the State Security Service of Georgia. On the basis of Tbilisi City Court, the detainee was sentenced to two months of preliminary detention.