სახელმწიფო უსაფრთხოების სამსახურის ანტიკორუფციული სააგენტოს თანამშრომლებმა ჩატარებული ოპერატიულ-სამძებრო და საგამოძიებო მოქმედებების შედეგად ქრთამის აღების ფაქტზე, სასამართლოს განჩინების საფუძველზე  სამტრედიის მუნიციპალიტეტის მერიის ინფრასტრუქტურის, სივრცითი მოწყობის, არქიტექტურის, მშენებლობის, ტრანსპორტისა და ტერიტორიის კეთილმოწყობის სამსახურის მეორადი სტრუქტურული ერთეულის ინფრასტრუქტურის, სივრცითი მოწყობის, არქიტექტურის, მშენებლობის და სამშენებლო ზედამხედველობის განყოფილების უფროსი ავთანდილ ნ. დააკავეს.
გამოძიებამ დაადგინა, რომ ავთანდილ ნ-მ 2017 წლის 11 დეკემბერს სამტრედიის მუნიციპალიტეტის ღანირის ადმინისტრაციულ ერთეულში საბავშვო ბაღის ეზოს კეთილმოწყობის სამუშაოების შესყიდვაზე გამოცხადებულ ელექტრონულ ტენდერში გამარჯვებული მეწარმე სუბიექტის წარმომადგენელს შესრულებული სამუშაოს კომისიური წესით უპრობლემოდ ჩაბარებისა და სამუშაოს შესრულებისათვის მისაღები თანხის დროულად ჩარიცხვის სანაცვლოდ ქრთამის სახით მოსთხოვა  500 ლარი, რაც 2018 წლის 30 მარტს  აიღო.
გამოძიებით ასევე დადგენილია, რომ აღნიშნულმა პირმა 2017 წლის 26 სექტემბერს სამტრედიის მუნიციპალიტეტის მერიის მიერ ქ. სამტრედიიდან ილორის მიმართულებით გარე განათების მოწყობის სამუშაოების შესყიდვაზე გამოცხადებულ ელექტრონულ ტენდერში გამარჯვებული იგივე მეწარმე სუბიექტის წარმომადგენელს, შესრულებული სამუშაოს კომისიური წესით უპრობლემოდ ჩაბარებისა და სამუშაოს შესრულებისათვის მისაღები თანხის დროულად ჩარიცხვის სანაცვლოდ ქრთამის სახით მოსთხოვა და გამოართვა 700 ლარი.
გამოძიება ქრთამის აღების ფაქტზე მიმდინარეობს (საქართველოს სსკ-ის 338-ე მუხლის 1-ლი ნაწილით მიმდინარეობს, რაც სასჯელის სახით 6-დან 9 წლამდე თავისუფლების აღკვეთას ითვალისწინებს).

Anti-corruption Agency under the State Security Service of Georgia detained One Individual on the Fact of Bribery
The officers of Anti-corruption Agency under the State Security Service of Georgia, as result of investigative-searching and operative activities detained the head of infrastructure, space management, architecture, construction and construction supervising unit of the secondary structural unit of infrastructure, space management, architecture, construction, transportation and territory organization under Samtredia municipality Avtandil N. on the basis of court decision on the fact of bribery.
Investigation established, that on  December 11, 2017,  Avtandil N.  promised the representative of the winner of the e-tender for the organizing the kindergarten yard in Gari administrative unit of Samtredia municipality that the company will face no problems in terms of delivering the fulfilled works to the commission and timely transaction of the money in exchange to fulfilled works and demanded GEL 500 as a bribe in return on March 30, 2018.
Investigation also established, that the mentioned individual promised the representative of the same company which won e-tender for installation of street lights in the direction of Ilori of Samtredia Municipality City Hall municipality that the company will face no problems in terms of delivering the fulfilled works to the commission and timely transaction of the money in exchange to fulfilled works and demanded GEL 700 as a bribe.
Investigation is carried out on the fact of bribery (article 338, part I of the Criminal Code of Georgia, which envisages from 6 to 9 years of imprisonment).