სუს-ის უფროსი სახალხო დამცველს შეხვდა
სახელმწიფო უსაფრთხოების სამსახურის უფროსმა, ვახტანგ გომელაურმა სახალხო დამცველთან, ნინო ლომჯარიასთან პირველი სამუშაო შეხვედრა გამართა.
შეხვედრაზე მხარეებმა იმსჯელეს სახალხო დამცველის ანგარიშში  სახელმწიფო უსაფრთხოების სამსახურის მიმართ არსებულ რეკომენდაციებზე.
სუს-ის უფროსმა სახალხო დამცველს სახელმწიფო უსაფრთხოების სამსახურის საქმიანობის ძირითადი მიმართულებები და პრიორიტებები გააცნო. ვახტანგ გომელაურმა და ნინო ლომჯარიამ ურთიერთთანამშრომლობის საკითხები განიხილეს და სამომავლო გეგმებზე ისაუბრეს.
შეხვედრას ესწრებოდნენ სუს-ის უფროსის მოადგილეები ალექსანდრე ტაბატაძე,  გიორგი ლილუაშვილი, ადმინისტრაციის უფროსი ნინო გიორგობიანი, სახალხო დამცველის მოადგილეები: თამარ გვარამაძე, გიორგი ბურჯანაძე და ეკატერინე სხილაძე.

Head of the State Security Service of Georgia Held Meeting with Public Defender of Georgia
Head of the State Security Service of Georgia Vakhtang Gomelauri held first working meeting with the Public Defender of Georgia Nino Lomjaria.
During the meeting, the parties discussed the recommendations to the State Security Service of Georgia included in the Report of the Public Defender of Georgia.
Head of the Service got the Public Defender familiarized with the key activities and priorities of the State Security Service of Georgia. Vakhtang Gomelauri and Nino Lomjaria held talks on cooperation issues and future plans.
The meeting was attended by the Deputies of the head of the Service – Alexander Tabatadze and Giorgi Liluashvili, Head of Administration of the Service Nino Giorgobiani, Deputies of the Public Defender: Tamar Gvaramadze, Giorgi Burjanadze and Ekaterine Skhiladze.