სახელმწიფო უსაფრთხოების სამსახურს ეროვნული თავდაცვის აკადემიის სამეთაურო-საშტაბო კოლეჯის მსმენელები ეწვივნენ
სახელმწიფო უსაფრთხოების სამსახურში სსიპ დავით აღმაშენებლის სახელობის საქართველოს ეროვნული თავდაცვის აკადემიის სამეთაურო-საშტაბო კოლეჯის მსმენელებთან საინფორმაციო შეხვედრა გაიმართა.
სუს-ის წარმომადგენლებმა ეროვნული თავდაცვის აკადემიის მსმენელებს  2015 წელს განხორციელებული რეფორმა გააცნეს, რომლის შედეგადაც შეიქმნა სახელმწიფო უსაფრთხოების სამსახური. შეხვედრაზე სუს-ის  წარმომადგენლებმა აკადემიის მსმენელებს  წარუდგინეს ინფორმაცია სახელმწიფო უსაფრთხოების სამსახურის საქმიანობის ძირითად მიმართულებებსა  და განვითარების კუთხით გადადგმულ ნაბიჯებზე.
საუბარი ასევე შეეხო საქართველოს ოკუპირებულ ტერიტორიებზე არსებულ უსაფრთხოების ვითარებას და სახელმწიფო საიდუმლოების დაცვის საკითხებს.  სუს-ის წარმომადგენლებმა აკადემიის მსმენელების მიერ დასმულ კითხვებს უპასუხეს.

State Security Service of Georgia Hosted the Command and Staff College Listeners of Davit Aghmashenebeli National Defence Academy of Georgia
Representatives of the State Security Service of Georgia held an informational meeting with the Command and Staff College Listeners of LEPL – Davit Aghmashenebeli National Defence Academy of Georgia.
Representatives of the State Security Service of Georgia got the Command and Staff College Listeners familiarized with the reform implemented in 2015, which led to the establishment of the State Security Service of Georgia.During the meeting, the representatives of the State Security Service of Georgia provided the Academy listeners with the information in terms of the basic directions and development of the Service.
Talks were also held on existing security situation on the occupied territories and the issues of protection of state secrets. The representatives of the SSSG responded to College Listeners’ questions.