სუს-ის ანტიკორუფციულმა სააგენტომ თაღლითობის ფაქტზე 1 პირი დააკავა და 8 პირი ამხილა
სახელმწიფო უსაფრთხოების სამსახურის ანტიკორუფციული სააგენტოს თანამშრომლებმა,ჩატარებული ოპერატიულ-სამძებრო და საგამოძიებო მოქმედებების შედეგად,თაღლითობის და ყალბი დოკუმენტის დამზადება-გამოყენების ფაქტებზე, სასამართლოს განჩინების საფუძველზე მოქალაქე ანტონ ხ. დააკავეს, ხოლო სამსახურებრივი გულგრილობის ფაქტზე პასუხისგებაში მისცეს ადიგენის მუნიციპალიტეტის მერიასთან არსებული ადიგენის მუნიციპალიტეტის ტერიტორიაზე მიწის ნაკვეთებზე საკუთრების უფლების აღიარების მუდმივმოქმედი კომისიის წევრები: კომისიის თავმჯდომარე, ადიგენის მუნიციპალიტეტის მერის მოადგილე ზვიად გ; კომისიის მდივანი, ადიგენის მუნიციპალიტეტის მერიის ეკონომიკის განვითარებისა და ქონების მართვის სამსახურის მეორე კატეგორიის უფროსი სპეციალისტი ზაურ მ; კომისიის წევრი, ადიგენის მუნიციპალიტეტის საკრებულოს გარემოს დაცვისა და აგრარულ საკითხთა კომისიის თავმჯდომარე ალექსი ე; კომისიის წევრი, სსიპ სახელმწიფო ქონების ეროვნული სააგენტოს თანამშრომელი მამუკა პ; კომისიის ყოფილი წევრი და ადიგენის მუნიციპალიტეტის მერიის იურიდიულ საკითხთა კომისიის ყოფილი თავმჯდომარე მუხრან ხ.
გამოძიებამ დაადგინა, რომ ანტონ ხ. აღნიშნული კომისიის მიერ გაცემული საკუთრების უფლების მოწმობის საფუძველზე მოტყუებით, მართლსაწინააღმდეგოდ დაეუფლა დაბა-აბასთუმანში არსებულ მიწის ფართობს, რითაც სახელმწიფოს მიადგა ზიანი 7935 ლარის ოდენობით.
თავის მხრივ,კომისიის წევრებმა არაჯეროვნად შეასრულეს მათზე დაკისრებული სამსახურებრივი მოვალეობა და მოქმედი კანონმდებლობის მოთხოვნის იგნორირებით მიიღეს გადაწყვეტილება მიწის ნაკვეთის ანტონ ხ-სთვის საკუთრებაში გადაცემის შესახებ.
სუს-ის ანტიკორუფციული სააგენტოს თანამშრომლებმა ყალბი დოკუმენტის დამზადებისათვის და თაღლითობაში დახმარებისათვის, პასუხისგებაში მისცეს მოქალაქეები:ზურაბ გ, ლეონიდ ბ. და დავით ჭ, რომლებმაც ნოტარიულად დამოწმებული ცრუ განცხადებით დაადასტურეს, რომ აღნიშნულ  მიწის ფართობს ანტონ ხ. თითქოსდა ნამდვილად ფლობდა.
გამოძიება მიმდინარეობს თაღლითობის, ყალბი დოკუმენტის დამზადებისა და გამოყენების და სამსახურებრივი გულგრილობის ფაქტზე (საქართველოს სსკ-ის 180-ე მუხლის მე-2 ნაწილის ,,ბ“ ქვეპუნქტით, 362-ე მუხლის 1-ლი ნაწილით და 342-ე მუხლით, რაც სასჯელის სახით ითვალისწინებს თავისუფლების აღკვეთას 4-დან 7 წლამდე ვადით).

Anti-corruption Agency Detained One Individual on the Fact of Forgery and Exposed to Crime 8 Individuals
The officers of Anti-corruption Agency under the State Security Service of Georgia, as a result of operative-searching and investigative activities detained a citizen Anton Kh. on the fact of forgery and  issuing-using of the forged document, on the basis of court ruling and exposed to crime on the fact of official duty negligence The members of permanent Commission of Adigeni Ownership Recognition under the Adigeni City hall: Zviad G., Chairman of the Commission, who is at the same time Deputy Mayor of Adigeni,Zaur M, secretary of Ownership Recognition Commission, who is at the same time the second category senior specialist of Economic development and Property Management service under the Adigeni Municipality, Aleksi E, member of the Commission, who is at the same time the Chairman of the  Environment and Agrarian Issues Commission under the Adigeni Municipal Assembly, Mamuka P, the member of the Commission, who is at the same time employee of LEPL Property National Agency and Mukhran Kh, former member of the commission, who is at the same time former Chairman of the Legal Issues Commission under the Adigeni Municipal Assembly.
Investigation established, that Anton Kh. illegally appropriated land plot in Abastumani settlement through deception on the basis of ownership recognition certificate issued by the Commission, as a result of which the state suffered damage in the amount of GEL 7935.
The members of Commission didn’t conduct their duties properly and ignored the current legislation, while making decision on the land transfer to Anton Kh.
The officers of Anti-corruption Agency under the State Security Service of Georgia exposed to crime citizens: Zurab G, Leonid B. and David Ch. on the fact of issuing of the forged document and  assistance in committing swindling They notarized with the false statement, that Anton Kh. Was allegedly a real owner of the land.
Investigation is carried out on the fact of swindling, issuing-using of the forged documents and official duty negligence. (Article 180, Part II,s ub-paragraph “B”,  Article 362, Part I and Article 342 of the Criminal Code of Georgia) which envisages from 4 to 7 years of imprisonment.