სახელმწიფო უსაფრთხოების სამსახურის უფროსის მოადგილე გაერო-ს წევრი სახელმწიფოების კონტრტერორისტული უწყებების ხელმძღვანელ პირთა მაღალი დონის პირველ გლობალურ კონფერენციაში მონაწილეობს
გაერო-ს წევრი სახელმწიფოების კონტრტერორისტული უწყებების ხელმძღვანელ პირთა მაღალი დონის პირველ გლობალურ კონფერენციაში: „საერთაშორისო თანამშრომლობის გაძლიერება ტერორიზმის მზარდი საფრთხის წინააღმდეგ ბრძოლის მიზნით“, საქართველოს დელეგაცია, სახელმწიფო უსაფრთხოების სამსახურის  უფროსის მოადგილე ალექსანდრე ტაბატაძის ხელმძღვანელობით მონაწილეობს.
სახელმწიფო უსაფრთხოების სამსახურის წარმომადგენლებთან ერთად, დელეგაციის შემადგენლობაში ასევე არის  გაერო-ში საქართველოს მუდმივი წარმომადგენელი საგანგებო და სრულუფლებიანი ელჩი კახა იმნაძე.
სესიის - “უცხოელი ტერორისტი მებრძოლების მხრიდან მომდინარე საფრთხეების წინააღმდეგ ბრძოლა“ ფარგლებში, საქართველოს დელეგაციამ ტერორიზმის წინააღმდეგ ბრძოლის კუთხით, ქვეყნის მიერ გატარებული ღონისძიებების თაობაზე მოხსენება წარადგინა.
გაერო-ს წევრი სახელმწიფოების კონტრტერორისტული უწყებების ხელმძღვანელ პირთა მაღალი დონის პირველი გლობალური კონფერენცია ნიუ-იორკში, აშშ-ში,  გაერო-ს შტაბ-ბინაში მიმდინარეობს. ღონისძიების მიზანია ახალი მრავალმხრივი თანამშრომლობის განვითარება  ტერორიზმის წინააღმდეგ ბრძოლის კუთხით საერთაშორისო საზოგადოების ძალისხმევის გასაძლიერებლად. კონფერენცია 28 ივნისს, გაერო-ს გენერალურმა მდივანმა ანტონიო გუტიერესმა გახსნა. ღონისძიებაში კონტრტერორისტული უწყებების ხელმძღვანელი პირები მთელი მსოფლიოს მასშტაბით, ასევე სხვადასხვა საერთაშორისო ორგანიზაციების წარმომადგენლები  იღებენ მონაწილეობას.

Deputy Head of the State Security Service of Georgia Participates in the 1st Global High Level Conference of Heads of Counter-terrorism Agencies of the UN Member States
The delegation of Georgia, led by Mr. Aleksandre Tabatadze, the Deputy Head of the State Security Service of Georgia participates in the 1st Global High level Conference of heads of Counter-terrorism Agencies of the UN member states: “Strengthening International Cooperation to Combat the Evolving Threat of Terrorism”. Alongside the representatives of the State Security Service of Georgia, Mr. Kakha Imnadze, Permanent Representative of Georgia to the United Nations participates in the delegation of Georgia.
In the framework of the session-„Combatting the Evolving Threat from Foreign Terrorist Fighters“ Georgian delegation delivered a report on the implemented counter-terrorism measures.
The 1st Global High level Conference of Heads of Counter-terrorism Agencies of the UN member states takes place at the United Nations Headquarters in New York, United States of America. The goal of the conference is to improve international counter-terrorism cooperation.
The Conference was opened by Mr. António Guterres, Secretary-General of the United Nations on June 28.  The Conference brought together not only the heads of Counter-terrorism Agencies from all over the world, but the representatives of the international organizations.