საქართველოს სახელმწიფო უსაფრთხოების სამსახურის უფროსი, ვახტანგ გომელაური სამხრეთ კავკასიასა და საქართველოში კრიზისის საკითხებში, ევროკავშირის სპეციალურ წარმომადგენელს და ჟენევის საერთაშორისო დისკუსიების თანათავმჯდომარეს - ტოივო კლაარს შეხვდა.
შეხვედრას ესწრებოდნენ სახელმწიფო უსაფრთხოების სამსახურის უფროსის მოადგილე, გრიგოლ ლილუაშვილი და ადმინისტრაციის უფროსი ნინო გიორგობიანი.
მხარეებმა განიხილეს ოკუპირებულ ტერიტორიებსა და საოკუპაციო ხაზის გასწვრივ შექმნილი ვითარება და იმსჯელეს უსაფრთხოების სფეროში არსებულ გამოწვევებზე.
ყურადღება გამახვილდა ევროკავშირის, როგორც ჟენევის საერთაშორისო მოლაპარაკებების თანათავმჯდომარის როლზე და ხაზგასმით აღინიშნა ევროკავშირის სადამკვირვებლო მისიის ოკუპირებულ ტერიტორიებზე შეუზღუდავი წვდომის მნიშვნელობა.
განსაკუთრებული ყურადღება დაეთმო ინციდენტების პრევენციისა და მათზე რეაგირების მექანიზმის შეხვედრებს და მოლაპარაკებების არსებული ფორმატების ეფექტიანად გამოყენებისა და გაძლიერების აუცილებლობას

The Head of the State Security Service of Georgia Held Meeting with the Co-chair of Geneva International Discussions
The Head of the State Security Service of Georgia, Vakhtang Gomelauri held meeting with Designated European Union Special Representative for the South Caucasus and the Crisis in Georgia, the Co-chair of International Geneva Discussions Toivo Klaar.
The meeting was attended by the Deputy Head of the State Security Service and the Head of Administration of the Service Nino Giorgobiani.
The parties discussed current situation in the occupied territories and along the occupation line, as well as existing challenges in the security field.
The attention was focused on the role of the EU as the Co-Chair of the Geneva International Discussions and importance of an unlimited access of the EUMM in the occupied territories was highlighted.
Particular attention has been paid to the Incident Prevention and Response Mechanism (IPRM) meetings and efficient application and enhancement of existing formats of negotiation.