ბერი გაბრიელ სალოსის ქუჩაზე სპეცოპერაციისას დაღუპული სპეცრაზმელი ივანე გოლაშვილი, პრემიერის წარდგინებით, ვახტანგ გორგასლის პირველი ხარისხის ორდენით დაჯილდოვდა
ბერი გაბრიელ სალოსის ქუჩაზე ჩატარებული კონტრტერორისტული სპეცოპერაციისას დაღუპული სპეცრაზმელი ივანე გოლაშვილი, პრემიერ-მინისტრის წარდგინებით, ვახტანგ გორგასლის პირველი ხარისხის ორდენით დაჯილდოვდა.
ჯილდო სახელმწიფო უსაფრთხოების სამსახურის სპეცდანიშნულების რაზმის თანამშრომლის ოჯახს მამუკა ბახტაძემ დღეს, ივანე გოლაშვილის დაბადების დღეზე გადასცა. კონტრტერორისტული ოპერაციისას დაღუპულ კაპიტანს 9 დეკემბერს 43 წელი შეუსრულდებოდა.
ივანე გოლაშვილს მეუღლეს, თამუნა ხელაიას და შვილებს - მარიამს და გიორგის პრემიერმა მთავრობის ადმინისტრაციაში, სახელმწიფო უსაფრთხოების სამსახურის უფროს ვახტანგ გომელაურთან ერთად უმასპინძლა.
მთავრობის მეთაურმა კიდევ ერთხელ გაუსვა ხაზი კონტრტერორისტული სპეცოპერაციისას ივანე გოლაშვილის მიერ გამოჩენილ თავდადებას და განაცხადა, რომ ასეთი გმირებით მთელი საქართველო ამაყობს.
“ვანო გოლაშვილი სიმამაცისა და თავდადების სიმბოლოა. როგორც თქვენი ოჯახი, ისევე, როგორც მარიამი და გიორგი მთელი ცხოვრება იამაყებენ მამის გმირობით, ასევე ამაყობს თითოეული ქართველი. სწორედ ვანოსნაირ ადამიანებზე დგას ქართული სახელმწიფო“, - აღნიშნა მამუკა ბახტაძემ.
სამშობლოს წინაშე განსაკუთრებული დამსახურებისთვის, ტერორიზმთან ბრძოლაში შეტანილი წვლილისთვის, გამოჩენილი მამაცობისა და თავდადებისთვის ივანე გოლაშვილი პრეზიდენტს ვახტანგ გორგასლის პირველი ხარისხის ორდენზე მთავრობის მეთაურმა პრეზიდენტს 2018 წლის პირველ აგვისტოს  წარუდგინა.
სპეცრაზმელი ივანე გოლაშვილი სამსახურებრივი მოვალეობის შესრულებისას გამოჩენილი განსაკუთრებული მამაცობისთვის, გარდაცვალების შემდეგ ასევე დაჯილდოებულია სახელმწიფო უსაფრთხოების სამსახურის მედლით - „მამაცობისთვის“.

Ivane Golashvili, the Officer of the Special Forces Fallen in the Course of Special Operation Conducted on Beri Gabriel Salosi Street, was Awarded with King Vakhtang Gorgasali First-Degree Order upon the Nomination of the Prime Minister
The officer of the Special Forces Ivane Golashvili, fallen in the course of the special operation on Beri Gabriel Salosi street was honored King Vakhtang Gorgasali First-Degree Order upon the nomination made by the Prime Minister.
The award was granted to the family members of the Special Forces officer of the State Security Service of Georgia by Mamuka Bakhtadze today, on the birthday of Ivane Golashvili. The captain fallen in the course of counter-terrorism operation, would have turned 43 years on December 9.
Prime Minister alongside Vakhtang Gomelauri, the Head of the State Security Service of Georgia hosted the spouse of Ivane Golashvili and his children - Mariam and Giorgi at the Government Administration.
The Head of the Government reiterated the self-sacrifice showed by Ivane Golashvili in the course of the special operation and stated that Georgia is proud of its heroes.
“Vano Golashvili is a symbol of courage and self-sacrifice. Every single Georgian is proud of the heroism demonstrated by  Vano  Golashvili, as your family does, as Mariam and Giorgi will take pride throughout their lives in their father’s heroism. Georgia exists due to persons like Vano” – Mamuka Bakhtadze stated.
The Head of the Government nominated Ivane Golashvili for the First-Degree Order of King Vakhtang Gorgasali to the President in August 1, 2018, for special merits to the homeland, for the contribution in fight against terrorism and the courage and self-sacrifice.
The officer of the special forces Ivane Golashvili has been also awarded posthumously with the Medal of “Bravery” for his outstanding courage demonstrated in the line of duty.