სახელმწიფო უსაფრთხოების სამსახურის ანტიკორუფციულმა სააგენტომ თაღლითობის მცდელობის ფაქტზე ადვოკატი დააკავა
სახელმწიფო უსაფრთხოების სამსახურის ანტიკორუფციული სააგენტოს თანამშრომლებმა ჩატარებული ოპერატიულ-სამძებრო და საგამოძიებო მოქმედებების შედეგად, დიდი ოდენობით თაღლითობის მცდელობის ფაქტზე ადვოკატი რამაზ რ. დააკავეს.
გამოძიებამ დაადგინა, რომ რამაზ რ. ირანის ისლამური რესპუბლიკის მოქალაქეს თითქოსდა საქართველოს შინაგან საქმეთა და იუსტიციის სამინისტროების მაღალი თანამდებობის პირების ხელშეწყობით, საქართველოს მოქალაქეობის მიღებაში დახმარებას დაჰპირდა, რის სანაცვლოდაც მოსთხოვა 10 000 აშშ დოლარის გადახდა. სახელმწიფო უსაფრთხოების სამსახურის ანტიკორუფციული სააგენტოს თანამშრომლებმა რამაზ რ. მოთხოვნილი თანხის გადაცემის დროს ბრალდებულის სახით დააკავეს.
გამოძიება დიდი ოდენობით თაღლითობის მცდელობის ფაქტზე მიმდინარეობს (საქართველოს სსკ-ის 19-180-ე მუხლის მე-3 ნაწილის „ბ“ ქვეპუნქტით, რაც სასჯელის სახით ითვალისწინებს თავისუფლებას აღკვეთას 6-დან 9 წლამდე ვადით). გამოძიებას სახელმწიფო უსაფრთხოების სამსახურის ანტიკორუფციული სააგენტო აწარმოებს.

Anti-Corruption agency under the State Security Service of Georgia detained a Lawyer for Attempted Fraud
The officers of the Anti-Corruption Agency of the State Security Service of Georgia, as a result of operative-searching and investigative activities, detained a lawyer Ramaz R. on the fact of attempted fraud in large quantities.
Investigation established, that Ramaz R. promised the citizen of Islamic Republic of Iran to assist him in receiving citizenship of Georgia, allegedly with promotion of high-ranking officials of the Ministry of Internal affairs and the Ministry of Justice and in return demanded USD 10 000. Ramaz R. was detained by officers of Anti-corruption Agency under the State Security Service of Georgia when he was receiving the sum required.
Investigation is in progress on the fact of attempted fraud in large quantities (Article 19-180, part III, sub-paragraph “B”, of the Criminal Code of Georgia, which envisages from 6 to 9 years of imprisonment). Investigation is carried out by the Anti-corruption Agency of the State Security Service of Georgia.