სახელმწიფო უსაფრთხოების სამსახურის ანტიკორუფციულმა სააგენტომ თაღლითური ჯგუფის 4 წევრი დააკავა
სახელმწიფო უსაფრთხოების სამსახურის ანტიკორუფციული სააგენტოს თანამშრომლებმა, ჩატარებული ოპერატიულ-სამძებრო და საგამოძიებო მოქმედებების შედეგად, ორგანიზებული ჯგუფის მიერ განსაკუთრებით დიდი ოდენობით თანხის თაღლითურად დაუფლების ფაქტზე საქართველოს ოთხი მოქალაქე: გურამ გ., გიორგი კ., ტარიელ ი. და რამაზ ი. დააკავეს.
გამოძიებამ დაადგინა, რომ ორგანიზებული ჯგუფის წევრები ერთ-ერთი კომპანიის დირექტორს, 2 700 000 ლარის მათთვის გადახდის სანაცვლოდ კომპანიის საბანკო ანგარიშებზე სახელმწიფოს მიერ დადებული ინკასოსა და ყადაღის მოხსნას ჰპირდებოდნენ და არწმუნებდნენ, რომ ინფრასტრუქტურის სამინისტროში, საკუთარი გავლენისა და ნაცნობობის გამოყენებით, უზრუნველყოფდნენ მისთვის რამდენიმე ათეული მილიონი ლარის ღირებულების მსხვილი ინფრასტრუქტურული პროექტის კონკურენციისა და ტენდერში მონაწილეობის გარეშე გადაცემას. ორგანიზებული დანაშაულებრივი ჯგუფის წევრები კომპანიის წარმომადგენლების მოტყუებით თაღლითურად დაეუფლნენ მოთხოვნილი თანხის ნაწილს - 10 000 აშშ დოლარს, რა დროსაც სახელმწიფო უსაფრთხოების სამსახურის ანტიკორუფციული სააგენტოს თანამშრომლებმა ისინი ბრალდებულის სახით დააკავეს.
გამოძიებამ ასევე დაადგინა, რომ ორგანიზებული ჯგუფის ერთ-ერთმა წევრმა გიორგი კ.-მ 2016 წლის საპარლამენტო და 2018 წლის საპრეზიდენტო არჩევნების დროს ზემოხსენებული კომპანიის წარმომადგენელს ვითომდა არჩევნების დასაფინანსებლად და სახელმწიფო უსაფრთხოების სამსახურის მაღალჩინოსნებისთვის გადასაცემად სამ ეტაპად, ჯამში მოტყუებით 350 000 ლარი გამოართვა.
გამოძიება ორგანიზებული ჯგუფის მიერ განსაკუთრებით დიდი ოდენობით თანხის თაღლითურად დაუფლების ფაქტზე მიმდინარეობს (საქართველოს სსკ-ის 180-ე მუხლის მე-2 ნაწილის „ა“ და მე-3 ნაწილის ,,ბ" ქვეპუნქტებით, რაც სასჯელის სახით 6-დან 9 წლამდე ვადით თავისუფლების აღკვეთას ითვალისწინებს).
საქმეზე მიმდინარეობს ინტენსიური საგამოძიებო მოქმედებები. გამოძიებას სახელმწიფო უსაფრთხოების სამსახურის ანტიკორუფციული სააგენტო აწარმოებს.

Anti-Corruption Agency under the State Security Service of Georgia Detained 4 Members of a Fraudulent Group
The officers of Anti-Corruption Agency under the State Security Service of Georgia, as a result of operative-searching and investigative activities detained 4 citizens of Georgia: Guram G., Giorgi K., Tariel I. and Ramaz I. for appropriating sum of money in especially large quantities through fraud.
Investigation established, that the members of the organized group promised a director of one of the company to cancel imposed encashment and release his bank account from distraint imposed by the state and in return demanded payment in amount of GEL 2 700 000. The members of the mentioned group were convincing the director that through their influence and contacts in the Ministry of Infrastructure they would ensure that few dozen millions worth large-scale infrastructure projects are passed to him without participation in tender and competition.
The members of the organized criminal group took possession of the part of the demanded amount of money – USD 10 000 through deceit and fraud of the company representatives, when they were detained by the officers of Anti-corruption Agency.
Investigation also established, that Giorgi K., one of the members of the organized criminal group, during parliamentary elections of 2016 and presidential elections of 2018, took in total GEL 350 000 from the representative of the above-mentioned company, in three stages,  as if for the purpose of funding of the elections and for high-ranking officials of the State Security Service.
Investigation is in progress on the fact of appropriating sum of money in especially large quantities through fraud (Article 180, paragraph II, subparagraph “A” and Paragraph III, subparagraph “B” of the Criminal Code of Georgia, which envisages from 6 to 9 years of imprisonment).
Intensive investigative actions are underway into this case. Investigation is carried out by Anti-corruption Agency under the State Security Service of Georgia.