სახელმწიფო უსაფრთხოების სამსახურის ანტიკორუფციულმა  სააგენტომ ქრთამის მიცემის ფაქტზე ერთი პირი დააკავა
სახელმწიფო უსაფრთხოების სამსახურის ანტიკორუფციული სააგენტოს თანამშრომლებმა ჩატარებული ოპერატიულ-სამძებრო და საგამოძიებო მოქმედებების შედეგად ქრთამის მიცემის ფაქტზე, სასამართლოს განჩინების საფუძველზე კულტურული ღონისძიებების ერთ-ერთი ორგანიზატორი  ბექა ხ. დააკავეს.
გამოძიებამ დაადგინა, რომ ბექა ხ. სიღნაღის მუნიციპალიტეტის მერიის კულტურის, განათლების, სპორტისა და ახალგაზრდობის სამსახურის უფროსს დაუკავშირდა და სიღნაღის მუნიციპალიტეტის მერიის ხარჯებით 2019 წლის 15 აპრილს კონცერტის გამართვა შესთავაზა. თანხმობის მიღების სანაცვლოდ, ბექა ხ. საჯარო მოხელეს ქრთამის სახით 2500 ლარის გადახდას დაჰპირდა და გზავნილის სახით გადაურიცხა, რის შემდეგაც იგი  სახელმწიფო უსაფრთხოების სამსახურის ანტიკორუფციული სააგენტოს თანამშრომლებმა სასამართლოს განჩინების საფუძველზე ბრალდებულის სახით დააკავეს.
გამოძიება ქრთამის მიცემის ფაქტზე მიმდინარეობს (საქართველოს სსკ-ის 339-ე მუხლის მე-2 ნაწილით, რაც სასჯელის სახით 4-დან 7 წლამდე თავისუფლების აღკვეთას ითვალისწინებს).გამოძიებას აწარმოებს სახელმწიფო უსაფრთხოების სამსახურის ანტიკორუფციული სააგენტო.

Anti-corruption Agency under SSG detained one Individual on the Fact of Bribe-giving
The Officers of Anti-corruption Agency under the State Security Service of Georgia, as a result of operative-searching and investigative activities, on the basis of court ruling detained Beka Kh., one of the organizers of a cultural event for bribe-giving.
Investigation established, that Beka Kh. connected the head of Culture, Education, Sport and Youth Service under the Sighnaghi Municipality City Hall and offered to organize a concert with expenses of Sighnaghi Municipaloty City Hall on April 15, 2019. He offered a sum of money in amount of GEL 2500 in return for agreement and transferred it, when he was detained by the officers of Anti-corruption Agency on the basis of court ruling.
Investigation is in progress on the fact of bribe-giving (Article 339, part II of the Criminal Code of Georgia, which envisages from 4 to 7 years of imprisonment). Investigation is carried out by the Anti-corruption Agency of the State Security Service of Georgia.