სახელმწიფო უსაფრთხოების სამსახურის ანტიკორუფციული სააგენტოს თანამშრომლებმა, ჩატარებული ოპერატიულ-სამძებრო და საგამოძიებო მოქმედებების შედეგად, ქრთამის აღების ფაქტზე, ქ. თბილისის მუნიციპალიტეტის მერიის გლდანის რაიონის გამგეობის მუხიანის საუბნო განყოფილების მთავარი სპეციალისტი ზვიად დ. დააკავეს.
გამოძიებამ დაადგინა, რომ ზვიად დ. თანამდებობრივი ავტორიტეტის გამოყენებით, საქართველოს მოქალაქეს გლდანის რაიონის გამგეობის მიერ გამოცხადებულ ტენდერში გამარჯვებაში და შესრულებული სამუშაოების ჩაბარებაში დაეხმარა, რის სანაცვლოდაც მოსთხოვა და ეტაპობრივად გამოართვა 1700 ლარი.
გამოძიება ქრთამის აღების ფაქტზე მიმდინარეობს (საქართველოს სსკ-ის 338-ე მუხლის პირველი ნაწილით, რაც სასჯელის სახით 6-დან 9 წლამდე თავისუფლების აღკვეთას ითვალისწინებს).

Anti-Corruption Agency under SSSG Detained One Individual on the Fact of Bribery
The officers of Anti-corruption Agency under The State Security Service of Georgia, as a result of operative-searching and investigative activities detained Zviad D., the chief specialist of local division of Gldani district administration office under Tbilisi City Hall on the fact of bribery.
Investigation established, that Zviad D. using his official authority, provided help to a citizen of Georgia to win the tender and pass performed work, announced by the Gldani district administration office and in return he demanded and gradually took GEL 1700.
Investigation is in progress on the fact of bribery. (Article 338, paragraph I of the Criminal Code of Georgia that envisages from 6 to 9 years of imprisonment).