სახელმწიფო უსაფრთხოების სამსახურის უფროსი ევროკომისიის მიგრაციისა და საშინაო საქმეთა გენერალური დირექტორის მოადგილეს შეხვდა
სახელმწიფო უსაფრთხოების სამსახურის უფროსმა, ვახტანგ გომელაურმა   ევროკომისიის მიგრაციისა და საშინაო საქმეთა გენერალური დირექტორის მოადგილესთან მიგრაციის საკითხებში, საიმონ მორდიუსთან შეხვედრა გამართა.
მხარეებმა უსაფრთხოების მიმართულებით ევროკავშირისა და საქართველოს ურთიერთთანამშრომლობის საკითხებზე ისაუბრეს და რეგიონში  არსებული უსაფრთხოების  გარემო მიმოიხილეს. საუბარი შეეხო თანამშრომლობის შემდგომი გაღრმავების პერსპექტივებს და სამომავლო გეგმებს.
შეხვედრას ესწრებოდნენ: საქართველოში ევროკავშირის ელჩი კარლ ჰარცელი, სახელმწიფო უსაფრთხოების სამსახურის უფროსის პირველი მოადგილე გრიგოლ ლილუაშვილი და ადმინისტრაციის უფროსი ნინო გიორგობიანი.

Head of the State Security Service of Georgia Held Meeting with Deputy Director-General for Migration, Directorate-General for Migration and Home Affairs of the European Commission
Vakhtang Gomelauri, Head of the State Security Service of Georgia held meeting with Simon Mordue, Deputy Director-General for Migration, Directorate-General for Migration and Home Affairs of the European Commission.
The Parties discussed the issues related to cooperation between the European Union and Georgia in the field of security as well as existing security situation in the region. Talks were held on the perspectives of further enhancement of cooperation and future plans.
The meeting was attended by the Ambassador of the European Union to Georgia, Carl Hartzell, First Deputy Head of the State Security Service of Georgia, Grigol Liluashvili and the Head of Administration, Nino Giorgobiani.