სახელმწიფო უსაფრთხოების სამსახურის უფროსი სომხეთის რესპუბლიკის ეროვნული უსაფრთხოების სამსახურის დირექტორს შეხვდა
საქართველოს სახელმწიფო უსაფრთხოების სამსახურის უფროსი ვახტანგ გომელაური სამუშაო ვიზიტით სომხეთის რესპუბლიკაში იმყოფება. ვიზიტის ფარგლებში შეხვედრა გაიმართა სომხეთის რესპუბლიკის ეროვნული უსაფრთხოების სამსახურის დირექტორთან არტურ ვანეციანთან. საუბარი შეეხო ორი ქვეყნის უსაფრთხოების სამსახურებს შორის ურთიერთთანამშრომლობის პერსპექტივებს და რეგიონში არსებულ ვითარებას.
ვახტანგ გომელაურმა და არტურ ვანეციანმა საქართველოსა და სომხეთის უსაფრთხოების სამსახურებს შორის თანამშრომლობის განვითარების, ინფორმაციის გაცვლისა და გამოცდილების გაზიარების საკითხებზე ისაუბრეს. ხაზი გაესვა ურთიერთობის სტაბილური განვითარებისა და გაღრმავების მნიშვნელობას.

Head of the State Security Service of Georgia Held Meeting with the Director of the National Security Service of the Republic of Armenia
Head of the State Security Service of Georgia Vakhtang Gomelauri is paying a working visit to the Republic of Armenia. Within the scope of the visit, a meeting has been held with Director of the National Security Service of the Republic of Armenia, Artur Vanetsyan. Talks have been held on perspectives of mutual cooperation between the security services of the two countries and existing situation in the region.
Vakhtang Gomelauri and Artur Vanetsyan have discussed the matters of enhancing cooperation,   information exchange and sharing of experience between the security services of Georgia and Armenia. The importance of stable development and deepening of relations has been underlined.