სახელმწიფო უსაფრთხოების სამსახურის ანტიკორუფციულმა სააგენტომ  თაღლითობის მცდელობის ფაქტზე ერთი პირი დააკავა
სახელმწიფო უსაფრთხოების სამსახურის ანტიკორუფციული სააგენტოს თანამშრომლებმა ჩატარებული ოპერატიულ-სამძებრო და საგამოძიებო მოქმედებების შედეგად, თაღლითობის მცდელობის ფაქტზე, საქართველოს მოქალაქე მურმან მ. დააკავეს.
გამოძიებამ დაადგინა, რომ მურმან მ. სსიპ შინაგან საქმეთა სამინისტროს მომსახურების სააგენტოში ვითომდა პირადი ნაცნობების გამოყენებით, თეორიული და პრაქტიკული გამოცდების ჩაბარების გარეშე, მოქალაქეს მართვის მოწმობის აღებას დაჰპირდა, რის სანაცვლოდაც 800 ლარს მოტყუებით დაეუფლა.
გამოძიება თაღლითობის მცდელობის ფაქტზე მიმდინარეობს (საქართველოს სსკ-ის 19-180-ე მუხლის მე-2 ნაწილის ,,ბ“ ქვეპუნქტით, რაც ითვალისწინებს  თავისუფლების აღკვეთას ვადით 4-დან 7 წლამდე).

Anti-Corruption Agency of the State Security Service of Georgia Detained One Individual for Attempted Fraud
The officers of Anti-Corruption Agency of the State Security Service of Georgia, as a result of operative-searching and investigative activities detained a citizen of Georgia Murman M., for attempted fraud. Investigation established, that Murman M. promised a citizen that he would recive a driving licence without passing theoritocal and practical exams allegedly with the help of his acquaintances at LEPL Service Agency of the Ministry of Internal Affairs and in return he acquired GEL 800 by deceit.
Investigation is carried out on the fact of attempted fraud. (Article 19-180, paragraph II, subparagraph “B” which envisages from 4 to 7 years of imprisonment). Investigation is carried out by Anti-corruption Agency of the State Security Service of Georgia.