სახელმწიფო უსაფრთხოების სამსახური სისხლის უანგარო დონაციისთვის დააჯილდოვეს
სისხლის დონორთა  მსოფლიო დღესთან დაკავშირებით, დაავადებათა კონტროლისა და საზოგადოებრივი ჯანმრთელობის ეროვნულმა ცენტრმა უანგარო დონორებისა და მხარდამჭერი ორგანიზაციების დაჯილდოების ცერემონია გაიმართა. ცერემონიაზე სახელმწიფო უსაფრთხოების სამსახური სისხლის უანგარო დონაციისთვის დაჯილდოვდა.
ღონისძიებას ესწრებოდნენ საქართველოს ოკუპირებული ტერიტორიებიდან დევნილთა, შრომის, ჯანმრთელობისა და სოციალური დაცვის მინისტრის მოადგილე თამარ გაბუნია, დაავადებათა კონტროლის და საზოგადოებრივი ჯანმრთელობის ეროვნული ცენტრის დირექტორი ამირან გამყრელიძე, ცენტრის ხელმძღვანელი პირები და დარგის ექსპერტები.
სახელმწიფო უსაფრთხოების სამსახურის თანამშრომლები ოთხი წელია  ლეიკემიით დაავადებული ბავშვებისთვის სისხლს უანგაროდ გასცემენ.

State Security Service of Georgia was Awarded for Gratuitous Blood Donation
On the occasion of World Blood Donor Day awarding ceremony of the gratuitous donors and supporting organizations was held organized by the National Center for Disease Control and Public Health. The State Security Service of Georgia was awarded for gratuitous donation of blood.
The event was attended by Tamar Gabunia, Deputy Minister of Internally Displaced Persons from the Occupied Territories, Labour, Health and Social Affairs of Georgia, Amiran Gamkrelidze, the Director of the National Center for Disease Control and Public Health, officials of the Centre and experts of the field.
The employees of the State Security Service of Georgia gratuitously donate blood to the children suffering from leukemia already for four years now.