სახელმწიფო უსაფრთხოების სამსახურის ანტიკორუფციულ სააგენტოში, 2019 წლის 25 ივნისიდან, მიმდინარეობს გამოძიება სისხლის სამართლის საქმეზე, სამსახურებრივი უფლებამოსილების შესაძლო ბოროტად გამოყენების ფაქტზე, დანაშაული გათვალისწინებული საქართველოს სისხლის სამართლის კოდექსის 332-ე მუხლის პირველი ნაწილით.
დადგენილია, რომ არაკეთილსინდისიერი მეწარმეების მიერ ყალბი მონაცემების გამოყენებით ფულადი აქტივის შექმნით სახელმწიფოს ათეულობით მილიონი ლარის ზიანი მიადგა. ასევე დადგენილია, რომ შესაძლო დანაშულის ნიშნები იდენტიფიცირებული იყო სწორედ შემოსავლების სამსახურის თანამშრომლების მიერ.
გამოძიება მიმდინარეობს ინტენსიურ რეჟიმში, რათა დადგინდეს რამდენად სრულფასოვნად შეასრულეს საჯარო მოხელეებმა მათზე კანონით დაკისრებული მოვალეობები.

Since June 25, 2019 investigation has been ongoing in the Anti-corruption Agency of the State Security Service of Georgia on the criminal case of possible abuse of official powers, crime envisaged under the part I of the article 332 of Criminal Code of Georgia.
It is established that as a result of producing monetary assets through using false data by dishonest entrepreneurs the state has lost tens of millions of GEL. It is also established that signs of possible crime have been identified by the employees of the Revenue Service.
Active investigation is ongoing in order to establish how thoroughly public officials have fulfilled their legal duties.