სახელმწიფო უსაფრთხოების სამსახურის ანტიკორუფციულმა სააგენტომ დიდი ოდენობით სხვისი ნივთის თაღლითურად დაუფლებისა და ყალბი ოფიციალური დოკუმენტის დამზადება-გამოყენების ფაქტზე ერთი პირი დააკავა
სახელმწიფო უსაფრთხოების სამსახურის ანტიკორუფციული სააგენტოს თანამშრომლებმა, ჩატარებული ოპერატიულ-სამძებრო და საგამოძიებო მოქმედებების შედეგად, დიდი ოდენობით სხვისი ნივთის თაღლითურად დაუფლებისა და ყალბი ოფიციალური დოკუმენტის დამზადება-გამოყენების ფაქტზე შპს „ტ და გ“-ს დამფუძნებელი და დირექტორი ტარიელ ბ. დააკავეს.
გამოძიებამ დაადგინა, რომ შპს „ტ და გ“ აწარმოებდა რუფოთი-ალისუბანი-საზანო-თუზი-ქვაციხე-კაცხის საავტომობილო გზის ერთ-ერთი მონაკვეთის სარეაბილიტაციო სამუშაოებს. კომპანიის დირექტორმა და დამფუძნებელმა ტარიელ ბ-მ არასრულყოფილად შეასრულა საავტომობილო გზების დეპარტამენტთან დადებული ხელშეკრულების პირობები და მიღება-ჩაბარების აქტებში ყალბი მონაცემების შეტანით მოტყუებით დაეუფლა სახელმწიფოს კუთვნილ დიდი ოდენობით თანხებს.
გამოძიება მართლსაწინააღმდეგო მისაკუთრების მიზნით დიდი ოდენობით სხვისი ნივთის მოტყუებით დაუფლებისა და ყალბი ოფიციალური დოკუმენტის დამზადებისა და გამოყენების ფაქტზე მიმდინარეობს (180-ე მუხლის მე-3 ნაწილის „ბ“ ქვეპუნქტებითა და 362-ე მუხლის მე-2 ნაწილის „ბ“ ქვეპუნქტით, რაც სასჯელის სახით 6-დან 9 წლამდე ვადით თავისუფლების აღკვეთას ითვალისწინებს).

Anti-corruption Agency of the State Security Service Detained One Individual on the Fact Appropriation of Another Person’s Property in Large Quantities by Deceit and Issuing and Usage of a Forged Document
The officers of Anti-corruption Agency of the State Security Service, as a result of operative-searching and investigative activities, detained founder and director of “T and G” Ltd. - Tariel B. on the fact of taking property of another person in large quantities by deceit and issuing or usage of a forged document.
Investigation established, that “T and G” Ltd. has been implementing rehabilitation works of one of the sections of Ruphoti-Alisubani-Sazano-Tuzi-Kvatsikhe-Katskhi road. Company’s director and founder Tariel B. has incompletely implemented the conditions of the agreement signed with Roads Department of Georgia and through including fake data into the acts of acceptance has unlawfully appropriated state-owned funds in large amounts by deceit.
Investigation is carried out on the fact of taking property in large amount of another person by deceit for its unlawful appropriation and issuing or usage of a forged document (Article 189, paragraph III, sub-paragraph “B” and article 362, paragraph II, sub-paragraph “B” which envisage from 6 to 9 years of imprisonment). Investigation is carried out by the Anti-corruption Agency.