სახელმწიფო უსაფრთხოების სამსახურის ანტიკორუფციულმა სააგენტომ დიდი ოდენობით ქრთამის აღების ფაქტზე ერთი პირი დააკავა
სახელმწიფო უსაფრთხოების სამსახურის ანტიკორუფციული სააგენტოს თანამშრომლებმა, ჩატარებული ოპერატიულ-სამძებრო და საგამოძიებო მოქმედებების შედეგად, სასამართლოს განჩინების საფუძველზე, დიდი ოდენობით ქრთამის აღების ფაქტზე, ნინოწმინდის მუნიციპალიტეტის მერიის ეკონომიკისა და ქონების მართვის სამსახურის ერთ-ერთი განყოფილების უფროსი ჰ. ნ. დააკავეს.
გამოძიებამ დაადგინა, რომ ჰ. ნ-მ  საქართველოს ორ მოქალაქეს ნინოწმინდაში მდებარე სახელმწიფოს საკუთრებაში არსებული საძოვრით სარგებლობის სანაცვლოდ ქრთამის სახით მოსთხოვა 30 000 ლარი, საიდანაც წინასწარ გამოართვა 3000 ლარი.
გამოძიება დიდი ოდენობით ქრთამის აღების ფაქტზე მიმდინარეობს (საქართველოს სისხლის სამართლის კოდექსის 338-ე მუხლის მეორე ნაწილის ,,ბ“ ქვეპუნტქით, რაც სასჯელის სახით ითვალისწინების თავისუფლების აღკვეთას 7-დან 11 წლამდე ვადით). გამოძიებას სახელმწიფო უსაფრთხოების სამსახურის ანტიკორუფციული სააგენტო აწარმოებს.

Anti-corruption Agency under State Security Service of Georgia Detained Individual on the Fact of Bribe-taking in Large Quantities
The officers of Anti-corruption Agency under State Security Service of Georgia, as a result of operative-searching and investigative activities, on the basis of court ruling, detained H.N., head of one of the  divisions of economy and property management service under Ninotsminda Municipaly City Hall on the fact of bribe-taking in large quantities.
Investigation established, that H.N., demanded GEL 30 000 as a bribe from two citizens of Georgia, from which he accepted GEL 3000 in advance in exchange for using state-owned pasture located in Ninotsminda.
Investigation is in progress on the fact of bribe-taking in large quantities. (Article 338, paragraph II, sub-paragraph “B” of the Criminal Code of Georgia that envisages from 7 to 11 years of imprisonment). Investigation is carried out by Anti-corruption Agency under State Security Service of Georgia.