სახელმწიფო უსაფრთხოების სამსახურის ანტიკორუფციულმა სააგენტომ ორი პირი დააკავა, სამი პირი კი სისხლის სამართლის პასუხისგებაში მისცა
სახელმწიფო უსაფრთხოების სამსახურის ანტიკორუფციული სააგენტოს თანამშრომლებმა, ქ. თბილისის მუნიციპალიტეტის მერიის შესაბამის სამსახურთან თანამშრომლობით, ჩატარებული ოპერატიულ-სამძებრო და საგამოძიებო მოქმედებების შედეგად, სასამართლოს განჩინების საფუძველზე, სამსახურებრივი მდგომარეობის გამოყენებით დიდი ოდენობით სხვისი ქონების მითვისების და სამსახურებრივი მდგომარეობის გამოყენებით, დიდი ოდენობით სხვისი ნივთის მოტყუებით დაუფლების ფაქტებზე ქ. თბილისის მერიის ააიპ "მუნიციპალური სერვისების განვითარების სააგენტო"-ს ადმინისტრაციის ყოფილი უფროსი და სამსახურებრივი მდგომარეობის გამოყენებით, დიდი ოდენობით, სხვისი ნივთის მართლსაწინააღმდეგო მითვისებაში დახმარების ფაქტზე შპს „ტექრეისერს“-ის ფაქტობრივი მფლობელი  დააკავეს, ხოლო სისხლის სამართლის პასუხისგებაში  მისცეს სამი პირი.
გამოძიებამ დაადგინა, რომ ქ. თბილისის მუნიციპალიტეტის მერიის ააიპ "მუნიციპალური სერვისების განვითარების სააგენტო"-ს ადმინისტრაციის ყოფილმა უფროსმა, წინასწარი განზრახვის შესაბამისად, 34550 ლარით გაზრდილ ფასად შპს „ტექრეისერს“-ისგან შეისყიდა 23 ერთეული კომპიუტერი, ე.წ. „ლეპტოპი“, გაზრდილი ფასის შედეგად დარჩენილ სხვაობას კი მართლსაწინააღმდეგოდ დაეუფლა შპს “ტექრეისერს”-ის დირექტორისა და ამავე კომპანიის ფაქტობრივი მფლობელის დახმარებით.
ასევე, ააიპ „მუნიციპალური სერვისების განვითარების სააგენტო“-ში, სააგენტოს ადმინისტრაციის ყოფილმა უფროსმა, თავისი რეკომენდაციით, 2019 წლის აგვისტოში დაასაქმა ორი პირი, რომლებიც მასთან წინასწარი შეთანხმებით არ ასრულებდნენ დაკისრებულ უფლება-მოვალეობებს, არ ცხადდებოდნენ სამსახურში, სახელფასო ბარათები გადაცემული ჰქონდათ ადმინისტრაციის ყოფილი უფროსისთვის, რომელიც მართლსაწინააღმდეგოდ დაეუფლა აღნიშნული პირების სახელზე ჩარიცხულ 29 000 ლარს.
გამოძიება სამსახურებრივი მდგომარეობის გამოყენებით დიდი ოდენობით თაღლითობის, სამსახურებრივი მდგომარეობის გამოყენებით დიდი ოდენობით მითვისების, დიდი ოდენობით სხვისი ნივთის მოტყუებით დაუფლების და სამსახურებრივი მდგომარეობის გამოყენებით დიდი ოდენობით სხვისი ნივთის მართლსაწინააღმდეგო მითვისებაში დახმარების ფაქტებზე მიმდინარეობს (საქართველოს სისხლის სამართლის კოდექსის 180-ე მუხლის მე-3 ნაწილის „ა“  და „ბ“ ქვეპუნქტებით, 182-ე მუხლის მე-2 ნაწილის „დ“ ქვეპუნქტით, მე-3 ნაწილის „ბ“ ქვეპუნქტით და 25,182-ე მუხლის მე-2 ნაწილის „დ“ ქვეპუნქტით და მე-3 ნაწილის „ბ“ ქვეპუნქტით, რაც სასჯელის სახით ითვალისწინებს თავისუფლების აღკვეთას 7-დან 11 წლამდე ვადით). გამოძიებას სახელმწიფო უსაფრთხოების სამსახურის ანტიკორუფციული სააგენტო აწარმოებს.

Anti-corruption Agency of the State Security Service of Georgia Detained Two Individuals and Brought Three Individuals to Criminal Justice
The officers of Anti-corruption Agency, in cooperation with the relevant service of Tbilisi Municipality City Hall, as a result of operative-searching and investigative activities, on the basis of court ruling, detained a former head of Administration of LEPL “Agency for development of Municipal Services” on facts of misappropriation of another person's property in large quantities through using of official position and appropriation of another person’s property in large quantities by deceit  and a factual owner of Ltd. “Techracer”, on the fact of providing of assistance in unlawful appropriation of other person’s property using official position, while 3 individuals were exposed to criminal justice.
Investigation established that former head of Administration of LEPL “Agency for Development of Municipal Services”, in accordance to a prior intent, purchased 23 computers, so-called laptops from LTD “Techracers” for increased price by GEL 34550, while unlawfully appropriated the difference left as a result of the increased price through assistance provided by the director of LTD. “Techracer” and a factual owner of the same company.
Furthermore, the former head of the Agency’s Administration, upon his own recommendation, in August 2019 employed two persons at the LEPL “Agency for Development of Municipal Services”, who, in prior agreement with him, did not carry out their responsibilities, did not go to the office and had handed out their salary cards to the former head of Administration, and the latter has unlawfully appropriated the sum of money in amount of GEL 29 000 transferred in the name of the mentioned persons.
Investigation is carried out on the facts of  fraud in large quantities, embezzlement in large quantities by using of official position, misappropriation of other person’s property in large quantities by deceit and providing assistance in unlawful appropriation of other person’s property in large quantities by using official position (article 180, paragraph III, sub-paragraph “A” and “B”, article 182, paragraph II, sub-paragraph “D” and paragraph III, sub-paragraph “B” which envisage from 7 to 11 years of imprisonment. Investigation is carried out by the Anti-corruption Agency.