სახელმწიფო უსაფრთხოების სამსახურის ანტიკორუფციულმა სააგენტომ დიდი ოდენობით ქრთამის აღების ფაქტზე ერთი პირი დააკავა
სახელმწიფო უსაფრთხოების სამსახურის ანტიკორუფციული სააგენტოს თანამშრომლებმა ჩატარებული ოპერატიულ-სამძებრო და საგამოძიებო მოქმედებების შედეგად, დიდი ოდენობით ქრთამის აღების ფაქტზე, სოფელ ჯანდარის ადმინისტრაციულ ერთეულში გარდაბნის მუნიციპალიტეტის მერის წარმომადგენელი ა.მ. დააკავეს.
გამოძიებამ დაადგინა, რომ აღნიშნულმა პირმა თურქეთის რესპუბლიკის მოქალაქეებს, სახელმწიფოს საკუთრებაში არსებული მიწის ნაკვეთის ერთი წლის ვადით სარგებლობაში გადაცემის და სამსახურებრივი მფარველობის სანაცვლოდ, ქრთამის სახით 30 000 ლარი გამოართვა, რა დროსაც იგი ბრალდებულის სახით დააკავეს.
გამოძიება დიდი ოდენობით ქრთამის აღების ფაქტზე მიმდინარეობს (საქართველოს სისხლის სამართლის კოდექსის 338-ე მუხლის მე-2 ნაწილის ,,ბ“ ქვეპუნქტით, რაც სასჯელის სახით ითვალისწინებს თავისუფლების აღკვეთას 7-დან 11 წლამდე ვადით).

Anti-Corruption Agency of the State Security Service Detained One Individual on the Fact of Bribe-taking in Large Quantities
The officers of Anti-corruption Agency of the State Security Service of Georgia, as a result of operative-searching and investigative activities detained A.M., representative of Mayor of Gardabani Municipality in Jandari administrative unit on the fact of bribe-taking in large quantities.
Investigation established, that the mentioned individual took from citizens of the Republic of Turkey GEL 30 000 as a bribe and in return promised to transfer for use a state-owned land for a period of one year and provide official patronige. The mentioned individual was detained as the accused while accepting the bribe.
Investigation is in progress on the fact of bribe-taking in large quantities. (Article 338, paragraph II, sub-paragraph “B” of the Criminal Code of Georgia that envisages from 7 to 11 years of imprisonment). Investigation is carried out by Anti-corruption Agency under State Security Service of Georgia.