სახელმწიფო უსაფრთხოების სამსახურმა ყალბი ვალუტის გასაღების ფაქტზე 1 პირი დააკავა
სახელმწიფო უსაფრთხოების სამსახურის ანტიკორუფციული სააგენტოს და კონტრდაზვერვის დეპარტამენტის თანამშრომლებმა ერთობლივად ჩატარებული ოპერატიულ-სამძებრო და საგამოძიებო მოქმედებების შედეგად, დიდი ოდენობით ყალბი ვალუტის შეძენა, შენახვის და გასაღების ფაქტზე, თურქეთის მოქალაქე ა.კ. დააკავეს.
გამოძიებამ დაადგინა, რომ თურქეთის მოქალაქემ 2100 აშშ დოლარის სანაცვლოდ 4200 ყალბი აშშ დოლარი საქართველოში მცხოვრებ ნიგერიის მოქალაქეზე გაასაღა.
გამოძიება დიდი ოდენობით ყალბი ვალუტის შეძენა, შენახვის და გასაღების ფაქტზე მიმდინარეობს (საქართველოს სისხლის სამართლის კოდექსის 212-ე მუხლის მე-2 ნაწილის „ა“ ქვეპუნქტით, რაც სასჯელის სახით ითვალისწინებს თავისუფლების აღკვეთას ვადით 7-დან 10  წლამდე).  გამოძიებას აწარმოებს სახელმწიფო უსაფრთხოების სამსახურის ანტიკორუფციული სააგენტო.

State Security Service Detained one Individual on the Fact of Sale of Forged Money
The officers of Anti-Corruption Agency and Counter-intelligence department under the State Security Service, as a result of joint operative-searching and investigative activities detained A.K., the citizen of the Republic of Turkey on the fact of sale of forged money in large quantities.
Investigation established that the citizen of the Republic of Turkey sold forged money in amount of USD 4200 for USD 2100 to a citizen of Nigeria living in Georgia.
Investigation is in progress on the fact of purchase, storage and sale of forged currency  (Article 212, Paragraph II, sub-paragraph ”a” of the Criminal Code of Georgia, which envisages from 7 to 10 years of imprisonment). Investigation is carried out by Anti-corruption Agency of State Security Service of Georgia.