ცენტრალური ხელისუფლების წარმომადგენლებმა უკანონოდ დაკავებული ზაზა გახელაძის ოჯახი მოინახულეს
რუსეთის საოკუპაციო ძალების მიერ 2020 წლის 11 ივლისს უკანონოდ დაკავებული ზაზა გახელაძის ოჯახის წევრები საქართველოს პრემიერ-მინისტრის მრჩეველმა რეგიონული განვითარების საკითხებში სოზარ სუბარმა, სახელმწიფო რწმუნებულმა შიდა ქართლის რეგიონში გიორგი ხოჯევანიშვილმა და სახელმწიფო უსაფრთხოების სამსახურის საინფორმაციო-ანალიტიკური დეპარტამენტის დირექტორის მოადგილემ ირაკლი ანთაძემ მოინახულეს.
შეხვედრაზე უკანონოდ დაკავებული ზაზა გახელაძის ოჯახის წევრებს მიეწოდა ამ ეტაპზე არსებული ინფორმაცია, მისი ჯანმრთელობის მდგომარეობასთან და ცენტრალური ხელისუფლების მიერ უკვე გადადგმულ და დაგეგმილ ნაბიჯებთან დაკავშირებით. ოჯახს ასევე ეცნობა, რომ ცხელი ხაზით მიღებული ინფორმაციის თანახმად, უკანონოდ დაკავებული ზაზა გახელაძის ჯამრთელობის მდგომარეობა სტაბილურია, მას ჭრილობა მიყენებული აქვს ფეხის არეში და ამჟამად ცხინვალის საავადმყოფოში იმყოფება.
აქცენტი გაკეთდა საერთაშორისო პარტნიორთა ჩართულობის მაღალ ხარისხზე და ხაზგასმით აღინიშნა, რომ ამოქმედებულია ჩვენს ხელთ არსებული ყველა მექანიზმი. მიმდინარეობს მუშაობა საერთაშორისო თანამეგობრობის კონსოლიდაციის მიმართულებით, რასაც მოწმობს საქართველოში ევროკავშირის სადამკვირვებლო მისიის მიერ გაკეთებული განცხადება და ამერიკის შეერთებული შტატების საელჩოს გამოხმაურება ზაზა გახელაძის უკანონო დაკავების ფაქტთან დაკავშირებით.

Representatives of Central Government Visited Family of Illegally Detained Zaza Gakheladze
Advisor to the Prime Minister of Georgia for regional development issues Sozar Subari, State Representative-Governor in Shida Kartli region Giorgi Khojevanishvili and Deputy Director of Informational-Analytical Department of the State Security Service Irakli Antadze visited family members of Zaza Gakheladze who was illegally detained by Russian occupation forces on July 11, 2020.
At the meeting family members of illegally detained Zaza Gakheladze have been provided with the information existing on the current stage in relation to his health condition, as well as steps already taken and those planned by the Central Government.
An emphasis has been made on high degree of engagement of international partners and it has been highlighted that every mechanism available to us had been activated, works are underway in terms of consolidation of international community, which is evidenced by the statement of the EUMM and US Embassy’s comment in relation to the fact of illegal detention of Zaza Gakheladze.