სახელწიფო უსაფრთხოების სამსახურის ანტიკორუფციული სააგენტოს თანამშრომლებმა, ქ. თბილისის მუნიციპალიტეტის მერიის შესაბამის სამსახურთან თანამშრომლობით, ჩატარებული ოპერატიულ-სამძებრო და საგამოძიებო მოქმედებების შედეგად, ქრთამის აღების ფაქტზე, ქ. თბილისის  მერიის მუნიციპალური ინსპექციის თანამშრომელი დააკავეს.
გამოძიებით დგინდება, რომ ქ. თბილისის მერიის მუნიციპალური ინსპექციის დიდუბის რაიონის გარე ვაჭრობის ცვლის უფროსმა, მის სამოქმედო ტერიტორიაზე, გარე ვაჭრობის მფარველობისათვის  მოქალაქეს ქრთამის სახით, ყოველთვიურად 1000 ლარის გადახდა მოსთხოვა და შესაბამისად, მიმდინარე წლის 29 ივლისს მოქალაქეს აღნიშნული თანხა გამოართვა.
გამოძიება ქრთამის აღების ფაქტზე მიმდინარეობს, 9დანაშაული გათვალისწინებული საქართველოს სსკ-ის 338-ე მუხლის პირველი ნაწილით), რაც სასჯელის სახით თავისუფლების აღკვეთას 6-დან 9 წლამდე ვადით ითვალისწინებს.

Officers of Anti-corruption Agency in cooperation with relevant service of Tbilisi Municipality City Hall, as a result of operative-searching activities, detained an employee of Municipal Inspection of Tbilisi City Hall on the fact of bribe-taking.
Investigation established that a shift manager of street trading of Didube district of municipal inspection of Tbilisi City Hall, demanded from a citizen a monthly payment in amount of GEL 1000 as a bribe in exchange for patronage and took the mentioned sum of money from him on July 29 of the current year.
Investigation is in progress into the fact of bribe-taking, crime envisaged by article 338, paragraph 1 of the Criminal Code of Georgia which envisages from 6 to 9 years of imprisonment.