სახელმწიფო უსაფრთხოების სამსახურის ანტიკორუფციული სააგენტოს თანამშრომლებმა ოთხი პირი დააკავეს
სახელწიფო უსაფრთხოების სამსახურის ანტიკორუფციული სააგენტოს თანამშრომლებმა, გატარებული ოპერატიულ-სამძებრო და საგამოძიებო მოქმედებების შედეგად, ჯგუფურად დიდი ოდენობით თაღლითობის მცდელობის ფაქტზე ოთხი პირი დააკავეს.
გამოძიებით დგინდება, რომ აღნიშნული პირები, ქობულეთში სასტუმროს მშენებლობით დაინტერესებულ ინვესტორს, აჭარის ავტონომიური რესპუბლიკის საკუთრებაში არსებული 11 235 კვ.მ მიწის ნაკვეთის აუქციონის წესით შეძენასა და შესაბამისი სამშენებლო ნებართვების მიღებაში დახმარებას შეჰპირდნენ, სანაცვლოდ  კი 350 000 აშშ დოლარის გადახდა მოსთხოვეს. დანაშაულებრივი ჯგუფის წევრები ინვესტორს არწმუნებდნენ, რომ თანხიდან 100 000 აშშ დოლარი აჭარის ავტონომიური რესპუბლიკის ფინანსთა და ეკონომიკის მინისტრისთვის იყო განკუთვნილი, რომელიც მისი გავლენების გამოყენებით, ინვესტორის სასარგებლოდ, შემჭიდროებულ ვადებში წყვეტდა მიწის აუქციონზე გატანის საკითხს და უზრუნველყოფდა შემდგომი პროცედურების სამსახურებრივ მფარველობას.
ინვესტორმა დანაშაულებრივი ჯგუფის წევრებს გადასცა მოთხოვნილი თანხის ნაწილი 15 000 ლარი, რა დროსაც მოხდა მათი დაკავება.

Officers of Anti-corruption Agency of State Security Service Detained Four Individuals
The officers of Anti-corruption Agency of State Security Service of Georgia, as a result of operative-searching and investigative activities, detained four individuals on the fact of attempted fraud in large quantities committed by a group.
Investigation established that mentioned individuals promised an investor who was interested in constructing hotel in Kobuleti, to assist him in purchasing of 11 235 square meters of land owned by Autonomous Republic of Adjara through auction and obtaining relevant construction permit and demanded in exchange USD 350 000. The members of the criminal group convinced the investor that USD 100 000 was meant for Minister of Finance and Economy of the Autonomous Republic of Adjara, who, through his influences, would make a decision on submitting the land to auction  in a short period in favor of the  investor and provide official patronage of the further procedures.
The investor handed to the members of the criminal group part of the demanded sum of money in amount of GEL 15 000 when they were detained.
Investigation is in progress on the fact of attempted fraud in large quantities committed by a group.