გრიგოლ ლილუაშვილი სამოქალაქო სექტორის წარმომადგენლებს შეხვდა
სახელმწიფო უსაფრთხოების სამსახურის უფროსმა, გრიგოლ ლილუაშვილმა უსაფრთხოების საკითხებზე მომუშავე არასამთავრობო ორგანიზაციებთან,  ექსპერტებსა და მკვლევარებთან თემატური შეხვედრა გამართა.
შეხვედრაზე მხარეებმა განიხილეს აზერბაიჯანსა და სომხეთს შორის მიმდინარე სამხედრო დაპირისპირება და მისი გავლენა საქართველოსა და რეგიონის უსაფრთხოებაზე. გრიგოლ ლილუაშვილმა ქვეყნის წინაშე მდგარი უსაფრთხოების საკითხების გარშემო  საექსპერტო წრეებთან მჭიდრო კომუნიკაციის მნიშვნელობას გაუსვა ხაზი.
სახელმწიფო უსაფრთხოების სამსახურის წარმომადგენლებმა მონაწილეებს გააცნეს საკუთარი ხედვა აღნიშნულ საკითხებთან დაკავშირებით . გამოიკვეთა პრობლემური საკთხები და ცალკეული ორგანიზაციებისა თუ მკვლევარების მხრიდან გაჟღერდა რეკომენდაციები.
გრიგოლ ლილუაშვილმა დამსწრე საზოგადოებას დისკუსიაში აქტიური მონაწილეობისთვის მადლობა გადაუხადა და აღნიშნა, რომ მგავსი ღონისძიება საშუალებას იძლევა, ჩამოყალიბდეს ღია პარტნიორული ურთიერთობები სამსახურსა და სამოქალაქო სექტორს შორის, მოხდეს შეხედულებების გაცვლა და პოზიციების შეჯერება.
შეხვედრაში მონაწილეობა25-მდე ექსპერტმა, მკვლევარმა და არასამთავრობო ორგანიზაციების წარმომადგენელმა მიიღო. ღონისძიებას ასევე ესწრებოდნენ სახელმწიფო უსაფრთხოების სამსახურის სხვადასხვა დეპარტამენტის ხელმძღვანელი პირები და წარმომადგენლები.

Grigol Liluashvili Held a Thematic Meeting with Representatives of Civil Sector
Head of State Security Service, Grigol Liluashvili held a thematic meeting with non-governmental organizations, experts and researchers working on security matters.
During the meeting, the parties discussed current military confrontation between Azerbaijan and Armenia and its influence over both Georgia’s and region’s security. Grigol Lilaushvili highlighted the importance of close communication with expert community on security issues facing the country.
Representatives of State Security Service got the participants familiarized with their views in relation to the mentioned matters. Problematic issues have been outlined and certain organizations and researchers have provided recommendations.
Grigol Liluashvili expressed gratitude to the audience for active participation and mentioned that such events provide opportunity to establish open partner relationships between the Service and civil society, share opinions and combine positions.
Up to 25 experts, researchers and representatives of non-governmental sector participated in the meeting. The heads and representatives from various departments of State Security Service also attended the event.